Hangi alanda yazılım geliştirme daha çok para kazandırır?

goodpat

Decapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : Intel(R) Core(TM) i5-10400F
Ekran Kartı : Nvidia GeForce RTX 2060
Ana Kart : Gigabyte H410M H V3
Bu zamana kadar hep C# ve Python geliştirdim ve bu dilleri çok iyi şekilde biliyorum. Ayrıca bir dönem de PHP öğrendim aşırı profesyonel bilmesem de, istenen şeyi yapabilirim.

Şimdi ise bir MacBook aldım ve Swift ile mobil geliştirme yapıyorum ama iOS'a geliştirmek hiç para kazandırmaz gibi geliyor. Türkiye'deyiz sonuçta. Ben de iOS geliştirmek yerine mobil geliştirmeye atılıp, Flutter öğrenip hem Android'e hem de iOS'a uygulama geliştirmek istiyorum.

Sizce mantıklı mı? Bu bahsettiğim alanlardan hangisine sizce yoğunluk vermeliyim? Hangisi daha kazandırır?

Sizce mantıklı mı? Bu bahsettiğim alanlardan hangisine sizce yoğunluk vermeliyim? Hangisi daha kazandırır?

Mantikli, Türkiye'de mobil pazari nasıl bilmiyorum ama Azerbaycan'da Flutter icin yazilimci arayan is yerleri var bolca LinkedIn'de. Ayrica yine Türkiye'de nasıl bilmiyorum ama Python'da Django, C#'ta ise ASP.NET bilginizi gelistirerek backend veya fullstack developer olabilirsiniz. Ama sizin hangi alanda ilerlemek istediginiz onemli. Tum odaginizi para yaparsaniz isten sikilirsiniz ve yaptiginiz isten zevk almazsiniz.

Mantikli, Türkiye'de mobil pazari nasıl bilmiyorum ama Azerbaycan'da Flutter icin yazilimci arayan is yerleri var bolca LinkedIn'de. Ayrica yine Türkiye'de nasıl bilmiyorum ama Python'da Django, C#'ta ise ASP.NET bilginizi gelistirerek backend veya fullstack developer olabilirsiniz. Ama sizin hangi alanda ilerlemek istediginiz onemli. Tum odaginizi para yaparsaniz isten sikilirsiniz ve yaptiginiz isten zevk almazsiniz.
Teşekkürler.

Geri
Yukarı