Yazılım para kazandırır mı?

Hocam

Bence C# ve C++ dillerini öğrensin. Çünkü C++ ile hızlı oyunlar yapılabiliyor. C# ile de tüm oyun motorlarını kullanabilir.

Bu arada benim en son açtığım konuya bir bakabilir misiniz? Benim için gerçekten önemli bir sıkınıtı.
Hocam hangi konu ? Birde hocam nereden öğrenmesi gerek ?

Yazık, 12 yaşındaki çocukları bile depresyona sokmuş ülke.

Bu yaşta bir şeylerin farkında olması güzel tabi ama asla dert etmesi gereken bir yaşta değil, sakın zorla bir şeye yönlendirmeyin ya da derdine dert katacak yanlış bir şey söylemekten kaçının. Daha bunlara kafa yoracağı bir yaş değil. Bu yaşta bunlara merak salmışsa sırtı yere gelmez, merak etmesin.
Yok hocam asla öyle birşey yapmam. Depresyona düşme nedeni internette rekabet çok para kazanamazsın , python öğrenme , c öğrenme , java öğrenme , c++ öğrenme falan demişler. Bu da üzülmüş ne yapacağını bilemiyor. O yüzden buraya yazmak istedim.

Hocam hangi konu ? Birde hocam nereden öğrenmesi gerek ?
Ben önce baya bir araştırdım. Sonra Godot oyun motorunu buldum. Motor Python benzeri bir dil kullanıyor. Sonra kendimi baya bir geliştirdim. Sonra ufaktan C# a giriş yapayım dedim. Onca videoya, derse baktım. Yok. Anlamıyorum. Sonra açtım Visual Studio yu birşeyler denedim. Denedim. Denedim. Ve pes etmedim. Sonra bir baktım. Birkaç ay içinde C# ta iyi bir düzeye geldim. Yani kısacası ben dilleri kendi kendime, azmimle, uğraşımla, isteğimle şu dilleri öğrendim: GDScript (Godot!un kullandığı), Python, HTML, CSS, Java ve C#

Ben önce baya bir araştırdım. Sonra Godot oyun motorunu buldum. Motor Python benzeri bir dil kullanıyor. Sonra kendimi baya bir geliştirdim. Sonra ufaktan C# a giriş yapayım dedim. Onca videoya, derse baktım. Yok. Anlamıyorum. Sonra açtım Visual Studio yu birşeyler denedim. Denedim. Denedim. Ve pes etmedim. Sonra bir baktım. Birkaç ay içinde C# ta iyi bir düzeye geldim. Yani kısacası ben dilleri kendi kendime, azmimle, uğraşımla, isteğimle şu dilleri öğrendim: GDScript (Godot!un kullandığı), Python, HTML, CSS, Java ve C#

Birde attığım son konu. Profilimin üzerine tıkla "Bul" a tıkla ve 2. seçeneğe tıkla.

Hocam ilk sorum para kaznaıyor musunuz ? İkinci sorum ise video izlemeden nasıl öğrenebildiniz ? Visual Studio Code indirmiş. İzlemeden öğrenmeniz gerçekten çok iyi bi başarı.

Hocam ilk sorum para kaznaıyor musunuz ? İkinci sorum ise video izlemeden nasıl öğrenebildiniz ? Visual Studio Code indirmiş. İzlemeden öğrenmeniz gerçekten çok iyi bi başarı.
Ders verebilmeyi isterim. Ben henüz para kazanmadım çünkü yaptığım bir ürün yok. Sadece kendimi geliştirmek için kodluyorum sonra hayallerimi gerçekleştireceğim. VS Code kullanarak ta .Net uygulaması geliştirebilir. Eğer öğrenmek isterse ona öğretebilirim.

@RufatM dostum, kardeşin oyun falan yapmayı düşünüyorsa Python başlasın. C çok saçma olur. Sonuçda çocuk kernel kodlamayacak, oyun yapacak. Bu yüzden Python ile başlasın. Birkaç şeyleri öğrendikden sonra (değişken ataması, if-Elif vs) turtle modülünü öğrensin oradan devam etsin. Turtle modülünde kendini bayağı geliştirsin. Sonra diğer dillere geçer.

@RufatM dostum, kardeşin oyun falan yapmayı düşünüyorsa Python başlasın. C çok saçma olur. Sonuçda çocuk kernel kodlamayacak, oyun yapacak. Bu yüzden Python ile başlasın. Birkaç şeyleri öğrendikden sonra (değişken ataması, if-Elif vs) turtle modülünü öğrensin oradan devam etsin. Turtle modülünde kendini bayağı geliştirsin. Sonra diğer dillere geçer.
Nereden öğrenmesi gerek ?

Yeni konular

Geri
Yukarı