Hangi AM5 anakart alınır?

Wasted

Kilopat
Aşağıda linkini bırakacağım anakartlardan hangisini tavsiye edersiniz? (nedenleri ile yazarsanız hem bilgilenmiş olurum daha sonra okuyanlara da yardımcı olur.)
Evet fiyat ve segment olarak aralarında farklar var ama dediğim gibi fiyattan ziyade beni en stabil şekilde sorunsuz çalışıp memnun edecek hangisi olur? Şimdilik OC yapmayı düşünmüyorum ama böyle şeylerle uğraşmayı seviyorum illaki uğraşacağım yani. Bunu da düşünerek fikirlerinizi yazarsanız çok sevinirim.

Aşağıda linkini bırakacağım anakartlardan hangisini tavsiye edersiniz? (nedenleri ile yazarsanız hem bilgilenmiş olurum daha sonra okuyanlara da yardımcı olur.)
Evet fiyat ve segment olarak aralarında farklar var ama dediğim gibi fiyattan ziyade beni en stabil şekilde sorunsuz çalışıp memnun edecek hangisi olur? Şimdilik OC yapmayı düşünmüyorum ama böyle şeylerle uğraşmayı seviyorum illaki uğraşacağım yani. Bunu da düşünerek fikirlerinizi yazarsanız çok sevinirim.

ASUS TUF Gaming B650M alınır.

X serisi almanıza hiç gerek yok, o parayı ekran kartına ayırın. B650 serisi alırken Fan ve ARGB soket sayısı önemli oluyor. VRM faz yapısı en az 8+2 olmalı ki 7950x3Dye kadar hepsini çalıştırsın.

Ben göremedim ekran kartınızın olduğu yazmıyor. Bunların arısından Tomahawk güzel seçenek diyeyim o zaman. mATX almayın kablolaması zor olabiliyor hafif.

Daha güzel görünsün derseniz Carbon da bir seçenek.

Ben göremedim ekran kartınızın olduğu yazmıyor. Bunların arısından Tomahawk güzel seçenek diyeyim o zaman. mATX almayın kablolaması zor olabiliyor hafif.

Daha güzel görünsün derseniz Carbon da bir seçenek.
Evet ekran karti yazmiyor. Ama fiyattan ziyade stabil ve en sorunsuz şekilde beni memnun edecek yazmışım. Yani demek oluyor ki bütçe arttırmaya çalışmıyorum, ürün beni memnun etsin onu istiyorum sadece.

Evet suan kullandigim matx dediğiniz gibi zorluyor. Aslinda guzel gorunsun isterim tabi ama ilk olarak performansa onem veriyorum. Bunu düşünerek asrock onerir misiniz? Veya neden toma tercih etmeliyim?

Hocam sizin de düşüncelerinizi merak ediyorum toma yerine bunu neden tercih etmeliyim artilari nedir? Benim de gozume asrock daha bi cazip geldi ama tecrube etmis sizlerden ayrintilarini okumak bilgi edinmek isterim.

Evet ekran karti yazmiyor. Ama fiyattan ziyade stabil ve en sorunsuz şekilde beni memnun edecek yazmışım. Yani demek oluyor ki bütçe arttırmaya çalışmıyorum, ürün beni memnun etsin onu istiyorum sadece.

Evet suan kullandigim matx dediğiniz gibi zorluyor. Aslinda guzel gorunsun isterim tabi ama ilk olarak performansa onem veriyorum. Bunu düşünerek asrock onerir misiniz? Veya neden toma tercih etmeliyim?

Hocam sizin de düşüncelerinizi merak ediyorum toma yerine bunu neden tercih etmeliyim artilari nedir? Benim de gozume asrock daha bi cazip geldi ama tecrube etmis sizlerden ayrintilarini okumak bilgi edinmek isterim.
ASROCK'ın F/P anakartları var ama BIOS menüsünü sevmeyen fazla internette.

Performans açısından herhangi bir fark hissetmezsiniz. Zamanında bu konuyu çok araştırdım. Kendim de 7800x3D kullanıcısıyım.

Amerikadan Bundle indirimiyle çok ucuza geliyor diye Gigabyte B650 Gaming X AX Rev 1.5 aldım. No-RGB sistem olduğu için ARGB portlarını ciddiye almadım. Bu sırada çok araştırmıştım hatta 8+2+2 faz sıkıntı olur mu diye, ve çok rahat tüm işlemcileri besliyormuş. Çoğu anakart 12+2+2 faz sunuyor. Garanti olması açısından ilgili anakartın VRM özelliklerine bakabilirsiniz. Şu an piyasada aşağıdaki video dışında 7950X düzgün çalıştıramayacak pek anakart yok.

Önemli olan RAM uyumluluğu için anakartların revizyon numaralarına dikkat etmek ve ona göre araştırma yapmak. Bazı anakartlarda BIOS Update vb. gerekebiliyor. Ben QV listesinde olmayan bir RAM kullandım ve sorun yaşamadım ama bu anakartın V2 sürümünde sorun yaşayanlar olmuş. İnternette anakart modelini ve RAM'inizin kodunu yazarak forum sitelerinde ve e-ticaret sitelerindeki yorumlara bakın da tercih edin.

Aşağıdaki video fikir verebilir, sadece 3 model dışında tüm modeller alınabilir diyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anakart bakarken yazılımı da önemli diye düşünüyorum. ASUS ve MSI bu konuda iyi.

Hocam sizin de düşüncelerinizi merak ediyorum TOMA yerine bunu neden tercih etmeliyim artilari nedir? Benim de gozume ASRock daha bir cazip geldi ama tecrube etmis sizlerden ayrintilarini okumak bilgi edinmek isterim.

Buradan detaylı özelliklerine bakabilirsin. Ben ASRock markasını seviyorum kullanıcının ne istediğini iyi biliyorlar ve fazla para vermeye de gerek yok iyi B650 veya başlangıç X670 fiyatına X670E yani.

Geri
Yukarı