Hangi Anti-Virüs programını kullanmalıyım?

Veri toplamak ile veri satmak arasındaki farkı bilmiyorsan ben ne yapayım kanka?
Toplanan veriler süs olsun diye toplanıyordu zaten 🤣 Senin pek çok şey bildiğini buradan anlayabiliyorum.

1617890618010.png

1617890603141.png

Test ettiğim programlar,

1- Kaspersky
2- ESET
3- McAfee
4- Avast
5- AVG
6- Microsoft'tun görünüş amaçlı yaptığı Defender.

Kendi yorumlarım,

-Kaspersky, virüs görürse virüsün Allah Rahmetini eyliyor. Taramasını yavaş buldum. 2.000.000 dosyayı 1 saatte taradı ve diskin SSD olmasına rağmen.
-ESET, Kaspersky gibi virüs görürse hemen deaktif ediyor. Kötü yanı ücretsiz sürümü bulunmamakta.
-McAfee, Ev için kullanacaksanız kesinlikle kullanmayın. Berbat bir proaktif koruma sağlıyor. Ama mükemmel bir reaktif koruma sağlıyor.
-Avast, Kötüleri tespit etmede mükemmel olmasına rağmen bilgileri sattığı iddiasıyla populerliği iyice azaldı. **Avast Kullanmak Pişmanlıktır**.
-AVG, affedersiniz ama hayatımda gördüğüm en berbat AV. Hiçbir testten geçemedi. Yazıklar olsun.
Defender, Defender'dan bahsetmek bile istemiyorum. Sadece en iyi görünüşlü AV.

1. testimiz / EICAR virüsü

EICAR virüsünde en iyi performansı veren program Kaspersky ile ESET oldu. Virüsü indirir indirmez blokladılar. Helal olsun.

Sıralama Tablosu,

1-Kaspersky
2-ESET
3-McAfee
4-Avast
5-AVG ile Defender

2. Testimiz / Trojan Simulator

Bu testte şaşıracaksınız ama Kaspersky biraz geç yanıt verdi ama yine iyi bir performans sergiledi.

Sıralama Tablosu,

1-ESET
2-Kaspersky
3-McAfee
4-Avast
5-AVG
6-Defender

Not: Defender bu testte uyuya kaldı galiba, hiç varlığını bize göstermedi.

3. ve Son Testimiz / Keylogger virüsü

Bunda kral Kaspersky oldu. Daha programı açmadan hemen sildi.

Sıralama Tablosu,

1-Kaspersky
2-ESET
3-McAfee
4-AVG
5-Avast
6-Defender
Bitdefender :|

Emin değilim ama Avast ve AVG üç aşağı beş yukarı aynı diye biliyorum yapımcıları aynı, karantina ve virüs sitemleri aynı, tabii antivirüs tanımları AVG de daha kötüdür onu bilemem.

Test ettiğim programlar,

1- Kaspersky.
2- ESET.
3- McAfee.
4- Avast.
5- AVG.

Kendi yorumlarım,

-Kaspersky, virüs görürse virüsün Allah rahmetini eyliyor. Taramasını yavaş buldum. 2.000.000 dosyayı 1 saatte taradı ve diskin SSD olmasına rağmen.
-ESET, Kaspersky gibi virüs görürse hemen deaktif ediyor. Kötü yanı ücretsiz sürümü bulunmamakta.
-McAfee, ev için kullanacaksanız kesinlikle kullanmayın. Berbat bir proaktif koruma sağlıyor. Ama mükemmel bir reaktif koruma sağlıyor.
-Avast, kötüleri tespit etmede mükemmel olmasına rağmen bilgileri sattığı iddiasıyla populerliği iyice azaldı. **avast kullanmak pişmanlıktır**.
-AVG, affedersiniz ama hayatımda gördüğüm en berbat av. Hiçbir testten geçemedi. Yazıklar olsun.
Defender, Defender'dan bahsetmek bile istemiyorum. Sadece en iyi görünüşlü av.

1. testimiz / eıcar virüsü.

Eıcar virüsünde en iyi performansı veren program Kaspersky ile ESET oldu. Virüsü indirir indirmez blokladılar. Helal olsun.

Sıralama tablosu,

1-Kaspersky
2-ESET
3-McAfee
4-Avast
5-AVG ile Defender.

2. testimiz / trojan Simulator.

Bu testte şaşıracaksınız ama Kaspersky biraz geç yanıt verdi ama yine iyi bir performans sergiledi.

Sıralama tablosu,

1-ESET
2-Kaspersky
3-McAfee
4-Avast
5-AVG
6-Defender

Not: Defender bu testte uyuyakaldı galiba, hiç varlığını bize göstermedi.

3. ve son testimiz / keylogger virüsü.

Sıralama tablosu,

1-Kaspersky
2-ESET
3-McAfee
4-AVG
5-Avast
6-Defender

İnceleme yapıyorsun ama Norton yok? McAfee koymuşsun ama Norton'u koymamışsın bu biraz saçma değil mi?

Test ettiğim programlar,

1- Kaspersky.
2- ESET.
3- McAfee.
4- Avast.
5- AVG.

Kendi yorumlarım,

-Kaspersky, virüs görürse virüsün Allah rahmetini eyliyor. Taramasını yavaş buldum. 2.000.000 dosyayı 1 saatte taradı ve diskin SSD olmasına rağmen.
-McAfee, ev için kullanacaksanız kesinlikle kullanmayın. Berbat bir proaktif koruma sağlıyor. Ama mükemmel bir reaktif koruma sağlıyor.
-Avast, kötüleri tespit etmede mükemmel olmasına rağmen bilgileri sattığı iddiasıyla populerliği iyice azaldı. **avast kullanmak pişmanlıktır**.
-AVG, affedersiniz ama hayatımda gördüğüm en berbat av. Hiçbir testten geçemedi. Yazıklar olsun.
Defender, Defender'dan bahsetmek bile istemiyorum. Sadece en iyi görünüşlü av.

1. testimiz / eıcar virüsü.

Eıcar virüsünde en iyi performansı veren program Kaspersky ile ESET oldu. Virüsü indirir indirmez blokladılar. Helal olsun.

Sıralama tablosu,

1-Kaspersky
2-ESET
3-McAfee
4-Avast
5-AVG ile Defender.

2. testimiz / trojan Simulator.

Sıralama tablosu,

1-ESET
2-Kaspersky
3-McAfee
4-Avast
5-AVG
6-Defender

Not: Defender bu testte uyuyakaldı galiba, hiç varlığını bize göstermedi.

3. ve son testimiz / keylogger virüsü.

Sıralama tablosu,

1-Kaspersky
2-ESET
3-McAfee
4-AVG
5-Avast
6-Defender

Açıkçası ben bilgisayarımda virüs programı kullanmıyorum. Windows'un klasik Defender'i çalışıyor, eğer bilgisayarımda virüs olduğundan şüphelenirsem, Malwarebytes'i yükleyip detaylı tarama yapıp işim bitince siliyorum. Malwarebytes sistem dosyalarının bizde görülmeyen yerlerini bile tarıyor çok etkili bir program, sanada öneririm.

Erkek adam antivirüs kullanmaz. (!)

Senin PC'ye acıyorum. Nasıl bir günah işledide virüslü çalışmak zorunda kaldı. :(

Açıkçası ben bilgisayarımda virüs programı kullanmıyorum. Windows'un klasik Defender'i çalışıyor, eğer bilgisayarımda virüs olduğundan şüphelenirsem, Malwarebytes'i yükleyip detaylı tarama yapıp işim bitince siliyorum. Malwarebytes sistem dosyalarının bizde görülmeyen yerlerini bile tarıyor çok etkili bir program, sanada öneririm.

Senin PC'ye acıyorum. Nasıl bir günah işledide virüslü çalışmak zorunda kaldı. :(
Özellikle (!) koymuşum ama siz bilirsiniz. Kaspersky ve MalwareBytes'ı kullanıyordum o zamanlar.

Geri
Yukarı