Hangi Anti-Virüs programını kullanmalıyım?

Yukarıdaki mesajı düzenledim, tekrar bakın. Yazdığınız yazı bir sürü öznel yargı içeriyor. Sizin anlamadığınız şey şu, "Avast iyi" diyorsunuz ama ondan "kullanıcı verilerini satıyor, pişmanlık" diyorsunuz. Kullanıcı verilerinden banane? Bu test antivirüs testi değil mi? Sırf internette öyle haberler var diye niye en sona koyuyorsunuz? Bu testin tamamen öznel olduğunu düşünüyorum.
Peki siz bilirsiniz. Ben size ''Avast bilgileri satıyor kullanmayın'' demek istemiştim ve testte onun için de sona almadım.

Peki siz bilirsiniz, ben sizi ''Avast bilgileri satıyor kullanmayın'' demek istemiştim ve testte onun içinde sona almadım.
"Avast mükemmel ama pişmanlıktır" diyorsunuz ve hep en sondan ikinci oluyor. Anlıyorum. Tekrar söylüyorum, siz bir test yapmışsınız, bu test tespit ve engellemeyi içeriyor. Gizlilik hakkında iddialar var diye bu testte yerini değiştirirseniz bu öznel olur.

"Avast mükemmel ama pişmanlıktır" diyorsunuz ve hep en sondan ikinci oluyor. Anlıyorum.
''Avast kötüleri anlamakta mükemmeldir ama bilgileri sattığı için kullanmayın Kaspersky veya ESET kullanın'' diyorum

Avast'ın yapımcısı buraya gelse kendi antivirüsünü bu kadar savunmazdı.
Ne fanboylar var...

Mesele Avast'da ne olduğu değil. Bunun hakkında bir fikrim yok. Bu bir antivirüs testi ve Avast'a mükemmel ancak gizlilik sorunu var deyip pişmanlık diyor. E dostum bu test öznel söylemlere göre mi, yoksa test ettiğin virüslere göre mi? Mükemmel demene rağmen son sıraya atıyorsan ben bu testi dikkate almam. Son olarak en üstteki mesaja hitaben, denemek serbest. URL bırakıyorum:

Not: Diğer antivirüslere iyi ya da kötü demiyorum. Sadece neden mükemmel denip hep son sırada olduğunu merak ettim. Tabii soruma yanıt alamadım, devamlı aynı şeyler yazıldı. Daha fazla yorulmayacağım. İyi günler.

Son düzenleme:
Ben daha fazla güvenlik bölümüne yorum yapmak istemiyorum ama anlamadığım bir şey var. Neden Avast'a "çok iyi" yazıp onu en son sıraya alıyorsunuz? Ek olarak Avast ve AVG %100 aynı. AVG, Avast'a ait.

Yaptığı testin kendine hayrı yok çünkü 🤣 Sıralama tamamen kendi öznel görüşünü yansıtıyor.

"EICAR", Trojan 'simulator' ve hepsi tarafından tespit edilen ne idüğü belirsiz bir keylogger ile deneme yapıp bu saçmalığa test diyebilmiş. %100 aynı iki programın farklı sonuçlar verebildiği bir "testin" doğruluğunu bir düşünmek lazım.

Girdiği bütün web sitelerinin halihazırda takip edildiğinden bihaber olunca insan bu tarz 'skandalları' gözünde büyütüyor.

Jumpshot kapandı. GDPR uyumlu bir şirketten bahsediyorsun. Veri paylaşmak istemeyen, ayarlardan ilgili seçeneklere ait tikleri kaldırır. Hiçbir tarafına toz kondurulmayan Kaspersky'de, "veri toplama" ayarını kapatmak için bir seçenek bile yok. Avrupa sürümünü yüklemez isen tabii.

1617888864126.png

Yaptığı testin kendine hayrı yok çünkü 🤣 sıralama tamamen kendi öznel görüşünü yansıtıyor.

"Eıcar", trojan 'Simulator' ve hepsi tarafından tespit edilen ne idüğü belirsiz bir keylogger ile deneme yapıp bu saçmalığa test diyebilmiş. %100 aynı iki programın farklı sonuçlar verebildiği bir "testin" doğruluğunu bir düşünmek lazım.

Girdiği bütün web sitelerinin halihazırda takip edildiğinden bihaber olunca insan bu tarz 'skandalları' gözünde büyütüyor.

Jumpshot kapandı. Gdpr uyumlu bir şirketten bahsediyorsun. Veri paylaşmak istemeyen, ayarlardan ilgili seçeneklere ait tikleri kaldırır. Hiçbir tarafına toz kondurulmayan Kaspersky'de, "veri toplama" ayarını kapatmak için bir seçenek bile yok. Avrupa sürümünü yüklemez isen tabii.

Eki Görüntüle 964154

Veri toplamak ile veri satmak arasındaki farkı bilmiyorsan ben ne yapayım kanka?

Geri
Yukarı