Advertisement

Hangi aşıyı oldunuz?

Katılım
25 Temmuz 2021
Mesajlar
50
Olduğunuz aşının içerisinde ne var? İçeriğini açıklar mısın? Uzun vadede sorun olmayacağının garantisi var mı? Tüm faz çalışmaları tamamlanmış mı? Aşıyı üreten şirketler neden mesuliyet kabul etmiyor? Amerika ve Avrupa'da girilen yan etki raporlarından haberiniz var mı? Yoğun bakımda hala yatan aşılı insanlar var. Üstelik aşının olmadığı zamanlara oranla aşı olunan şu zamanlarda vaka sayıları daha fazla.

Bir yıldır "aşı korona olmanızı engellemiyor" diye bas bas bağıran insanları anlamamak için ekstra bir çaba sarf ediyor olmalısınız.
 
Katılım
19 Ekim 2020
Mesajlar
1.214
Klasikleşti artık. Aşı karşıtları artık çok tepki çekmemek için cümlelerine "Aşı karşıtı değilim ama..." diyerek devam ediyor.

Hocam cidden aşı karşıtı değilim ama aşı dediğiniz olay en nihayetinde vücudunuza bilmediğiniz bir maddeyi enjekte etmek yani sadece çok sıcak bakmıyorum ama dediğim gibi olmam gerekirse olurum.
 
KS
KS
T

Tarık45

Picopat
Katılım
9 Temmuz 2021
Mesajlar
206
Şimdi tekrar 3 ncü dozu 3 aya çekmişler :)

Sizde mi Sinovac oldunuz.
Aşı olmadım korona oldum hadi hayırlısı inşallah kazasız belasız atlatırız.

Neden aşı olmadınız aşı çok iyi sizi hastalıktan koruyor hastalığı daha hafif atlatmanızı sağlıyor.
2 doz Sinovac sonra 2 doz BioNTech aşısı oldum. Bölümü geçmek için her tuşa bastım.

Keşke 2 doz BioNTech olsaydınız BioNTech daha iyi koluyor 2 doz BioNTech yüzde 95 etkili.
2 doz BioNTech oldum, kardeşim de aynı şekil.

Annemin anjiyoödem rahatsızlığı var ve onun dışında kalp yetmezliği, astım gibi rahatsızlıkları var. Normalde acilen aşı olması gerekiyor fakat alerjik bünyeden dolayı ne BioNTech, ne sivonac olabildi. Kendisi tek başına izolasyonda kalıyor, ne yanına gidebiliyoruz ne edebiliyoruz. Gerçekten kötü bir durum. Kendisi aşı olmak istiyor fakat alerjik bünyesi var. Normal bir alerji değil, ilk kez yediği bir çikolatada bile hastanelik olabiliyoruz. Aşı olmaya cesaret edemedi.

Babam aşı olmuyor, defalarca dil dökmemize rağmen olmadı, olmayacağım diyor. Kendisi bilir artık. 10 yaşında çocuk değil sonuçta. Biz kardeşimle üstümüze düşeni yaptık.

Sonuç olarak anne baba aşısız biz çocuklar olarak aşılıyız.

Bizim evde herkes aşılandı benimle annem 2 doz BioNTech olduk ama abimle babam 2 doz Sinovac oldu.
 

pavilionadam

Picopat
Katılım
13 Ağustos 2021
Mesajlar
128
Çözümler
1
Sigara içerken, kola içerken veya alkol tüketirken bunu sorgulamıyorsunuz. Veya antibiyotikleri, şurupları ve özellikle asprini televizyonda doktor kontrolü olmadan kullanmayın diye bas bas bağırılırken avuçluyorsunuz. Içinde ne var bunların hiç düşündünüz mü?

Klasikleşti artık. Aşı karşıtları artık çok tepki çekmemek için cümlelerine "aşı karşıtı değilim ama..." diyerek devam ediyor.

Sigara, alkol ve kola asla tüketmem. Tedavilerimi otacı kültürü olarak bitkisel kürlerle sağlarım. Aspirinle hiç işim olmaz. Şimdi susabilirsin.
 
Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarı