Hangi aşıyı oldunuz?

Geçen gün annemle birlikte ilk doz sinovac olduk. Neden çünkü inaktif aşılara daha çok güveniyorum. Biontechin yan etkilerini birebir gördüm. 2 kez kardiyolojiye gitmiştim 9 gün arayla. Orada da gelenlerin yan etkileri yüzünden geldiklerini gördüm. Arkadaşımın arkadaşında ise çok büyük bir rahatsızlık çıkmıştı. Aşıdan direk olmayabilir bazıları altta yatıyordur ondan olmuştur diyor da sonuç olarak aşının tetiklediğini biliyoruz.

Bu yüzden yıllardır bilindik aşı teknolojisi olan ve yan etkisi çok daha az olan sinovac'a güvenip oldum. Onu da 3 doz olmak lazım tabi :) 28 gün sonra ikinci doz ondan 6 ay sonra da 3 ncü dozu yapacaklar.

Bu arada annem korona olmuştu hafif atlatmıştı. 6 ay süre ile aşı olması mümkün değildi.

Bu arada kardiyolog da sinovac önermişti.

Neden aşı olmadınız.

Neden 2 doz Sinovac yaptırdınız etkisi az diyorlar bence 2 doz BioNTech olsaydınız iyi olurdu.

Sağlık çalışanıyım. Sürekli hasta baktığımız için hemen olmamız gerekiyordu. İlk Sinovac geldi. Daha güvenli bir yöntemle üretiliyordu. BioNTech sonradan geldi. 3.doz olmamız gerektiği söylenince onu da oldum.

Evde 5 kişiyiz, ben ve küçük kardeşim dışında diğerleri aşılı. İkimiz de 3 gün rahatsızlık hissedip hastalığı kolayca geçirdik. Diğerlerini hastalık kırdı geçti, 1 hafta yataktan kalkamadılar.

Geri
Yukarı