Hangi Assassin's Creed oyunu alınmalı?

ShadowsLover

Hectopat
Kek günü
RAM
16GB
Ekran kartı
RTX2060
İşlemci
Intel i7 10. Nesil
Evet arkadaşlar biliyorsunuz ki AC oyunlarına bu hafta sonu için güzel bir indirim geldi. Yüksek ihtimalle bu indirimden sonra zamlanacak oyunlar. Ben de uzun zamandır Ezio üçlemesini oynamak istiyordum. İlk oyun çok tavsiye edilmediği için onu almadan 2 ve Brotherhood aldım Revelations zaten vardı. Bir tane daha AC oyunu almak istiyorum aksiyonu bol ve hikayesi sıkmayan. Hangi AC oyununu tavsiye edersiniz? Aklımda Black Flag var gemi mekanizmasından dolayı ama Origins'ya da Odyssey de alabilirim. Siz hangisini tercih ederdiniz?

Assassin's Creed: Odyssey, tavsiye ederim. Hikayesi gerçekten çok hoş.
Fakat Ezio serisi gibi düşünmemenizde yarar var. Hikaye çok farklı noktada çünkü.

Assassin's Creed: Odyssey, tavsiye ederim. Hikayesi gerçekten çok hoş.
Fakat Ezio serisi gibi düşünmemenizde yarar var. Hikaye çok farklı noktada çünkü.
Odyssey anladığım kadarıyla Ubisoft'un yeni açık dünya (yapılacak tonla şey) kısmına AC'de girdiği ikinci oyun değil mi? Yani açık dünyası zengin

Hocam origins in mekanikleri ve grafikleri daha hoş fakat Black Flag'in kendine has bir hikayesi var ve icine çeken bir yapısı var. Yinede bence grafik her zaman önde gelir fakat sizin kararınız.

Odyssey anladığım kadarıyla Ubisoft'un yeni açık dünya (yapılacak tonla şey) kısmına AC'de girdiği ikinci oyun değil mi? Yani açık dünyası zengin.

Bildiğim kadarıyla en büyük haritaya sahip. Çok geniş bir atmosfere sahip. Ayrıca serbest dövüş mekaniği de var.

Black Flag almanı öneririm. Origins ve Odyssey bende full paket var henüz Black Flag'teyim fakat şundan eminim ki Origins ve sonrasında suikastçılıktan çok RPG sistemi ön plana alınmış. Sessizce suikast yapmak çok zorlaşmış ve oyundaki önemli karakterlere suikast yapma ve savaşmayı Metin2'de bosslarla savaşır gibi yapmışlar. Syndicate sonrası gizli suikast mekaniği yok.

Hocam origins in mekanikleri ve grafikleri daha hoş fakat Black Flag'in kendine has bir hikayesi var ve icine çeken bir yapısı var. Yinede bence grafik her zaman önde gelir fakat sizin kararınız.
Grafiğe önceki bilgisayarımdan dolayı aşırı önem vermiyordum. Yeni bilgisayar aldım ama yine de hikaye benim için önce geliyor aynı zamanda bir oyunun mekanikleri zevk verirse o oyunda aynı şeyi tekrar tekrar yapsak da garip bir şekilde bana zevk veriyor. Teşekkürler

Black Flag almanı öneririm. Origins ve Odyssey bende full paket var henüz Black Flag'teyim fakat şundan eminim ki Origins ve sonrasında suikastçılıktan çok RPG sistemi ön plana alınmış. Sessizce suikast yapmak çok zorlaşmış ve oyundaki önemli karakterlere suikast yapma ve savaşmayı Metin2'de bosslarla savaşır gibi yapmışlar. Syndicate sonrası gizli suikast mekaniği yok.
Bu biraz beni de üzdü AC'nin bana göre özünü terk etmesi çok hoş değil atmosfer olarak ama diğer oyunlara göre kıyaslandığında yeni nesil AC oyunları (bol açık dünyalı) iyi duruyor.

Herkese tavsiyeleri için teşekkür ederim akşama kadar aralarından bir tanesini karar verip alacağım oyunlardan zevk alırsam diğer oyunları da teker teker alabilirim.

Geri
Yukarı