Hangi banka kartını çıkarmalıyım?

Yapı Kredi kullanıyorum gayet memnunum ve bazı bankalar hariç mesai saatleri içinde para transferini Fast ile işlem ücreti almadan transfer yapabiliyorum. Tavsiye edebilirim.

İlk önce ileride alabileceğin ürünlerin taksit seçeneklerine bak.Ona göre seç bence.
Kredi kartı çıkarmayı çok düşünmüyorum açıkçası en azından şu anlık.
Garanti, Enpara ve Akbank kullanıyorum. Akbank almamın sebebi ilk kartımdı para biriktirmek içindi. Garanti almamın sebebi ise iş yeri içindi. Enpara'yı da bazı yerlere para yatırmak ücretsiz oluyordu ondan dolayı tercih etmiştim. Sanırım şu anda Enpara'nın pek bir avantajı yok Akbank'ın chip para özelliği vardı garantininde bonus onlara bakabilirsin. Bende kredi kartı başvurusu yapacağım büyük ihtimalle garantiden yana kullanacağım tercihimi. Ama iş yeri Akbank kullansa onu tercih ederdim çünkü uygulama arayüzü olsun avantajları olsun çok hoşuma gidiyor bence Akbank'ı tercih edin. Ek olarak kredi kartı çıkaracaksan Enpara'yı çok tercih etme pek taksit avantajı olmuyor yani alacağın üründe hangi kartlara taksik olduğu yazar Enpara'yı görme ihtimalin azdır.
Akbank'ın ATM'si yakınlarımda hiç yok, gezdiğim yerlerde de genellikle Akbank ATM'si pek bulamıyorum o yüzden Akbank tercih etmeyeceğim. Öneriler için teşekkürler.

Herkese teşekkürler, Garanti çıkaracağım sanırım. Peki kartlara online başvurabiliyor muyum? Şubeye gitmeden banka kartı çıkartabilir miyim?

İş Bankası ve Enpara.

Özellikle İş Bankası'nı şiddetle tavsiye ederim, kampanyaları çok başarılı.

Enpara'yı da masrafsız olması açısından kullanabilirsin. Fibabanka'da olabilir Enpara yerine.

Garanti'nin İş Bankası kadar kampanyası yok, ayrıca Paracard Bonus Genç istemiştim, bir türlü alamadım. Hep sistem hatası alıyordum, müşteri hizmetlerinden kayıt açtırdım. 4-5 gün sonra kaydın sonucunu öğrenmek için tekrar arayın dediler. Aradığımda ise kayıt falan açılmamış dediler, o gün tepem attı. Gittim hesabı kapattım. Zaten EFT/FAST'a da para kesiyorlar. Mmmeh yani.

Ziraat'in ATM sayısı dışında hiçbir avantajı yok. Kampanya vs. yok yani. Para transferinden de para keser. İlla kamu bankası istiyorsan Vakıf Katılım ya da Ziraat Katılım'a bak. En azından para transferine para ödemezsin.

Kredi kartı çıkarmayı çok düşünmüyorum açıkçası en azından şu anlık.

Akbank'ın ATM'si yakınlarımda hiç yok, gezdiğim yerlerde de genellikle Akbank ATM'si pek bulamıyorum o yüzden Akbank tercih etmeyeceğim. Öneriler için teşekkürler.

Herkese teşekkürler, garanti çıkaracağım sanırım. Peki kartlara Online başvurabiliyor muyum? Şubeye gitmeden banka kartı çıkartabilir miyim?

Onu pek bilmiyorum ama büyük ihtimalle oluyordu emin değilim onu bir internetten araştır veya uygulamasını yükle gir oralarda illaki bir seçenek olur vadesiz hesap kartı çıkarmaya dikkat et tercihin vadesiz hesap kartı olsun.

İş Bankası ve Enpara.

Özellikle İş Bankası'nı şiddetle tavsiye ederim, kampanyaları çok başarılı.

Enpara'yı da masrafsız olması açısından kullanabilirsin. Fibabanka'da olabilir Enpara yerine.

Garanti'nin İş Bankası kadar kampanyası yok, ayrıca Paracard bonus genç istemiştim, bir türlü alamadım. Hep sistem hatası alıyordum, müşteri hizmetlerinden kayıt açtırdım. 4-5 gün sonra kaydın sonucunu öğrenmek için tekrar arayın dediler. Aradığımda ise kayıt falan açılmamış dediler, o gün tepem attı. Gittim hesabı kapattım. Zaten EFT/FAST'a da para kesiyorlar. Mmmeh yani.

Ziraat'in ATM sayısı dışında hiçbir avantajı yok. Kampanya vs. yok yani. Para transferinden de para keser. İlla kamu bankası istiyorsan vakıf katılım ya da ziraat katılım'a bak. En azından para transferine para ödemezsin.

İş Bankası'nın avantajları neler bahsedebilir misiniz?

Onu pek bilmiyorum ama büyük ihtimalle oluyordu emin değilim onu bir internetten araştır veya uygulamasını yükle gir oralarda illaki bir seçenek olur vadesiz hesap kartı çıkarmaya dikkat et tercihin vadesiz hesap kartı olsun.

İş Bankası'nın avantajları neler bahsedebilir misiniz?
Hay hay.

1-) Hesabınızı İşCep üzerinden açarsanız, 1 yıl boyunca EFT/Havale'ye herhangi bir aylık limit olmaksızın ücret ödemezsiniz.

2-)Hesabınızı İşCep üzerinden açarsanız, Bankamatik veya Maximum kart ile yapacağınız ilk 200TL'lik harcamaya 200TL MaxiPuan kazanırsınız.

3-)25 yaş altıysanız Maximum Genç üyesi olursunuz. Ve bankamatik kartı istediğinizde "Maximum Genç Bankamatik" kartı alırsınız. Maximum Genc'in bir çok ayrıcalığı var. Maximum Genç'liyseniz her ay 2 EFT ve 2 Havale işlemi otomatik olarak ücretsiz.

4-) Maximum Genç kartlarla yapılacak;

-Her 75TL'lik market alışverişine 10TL maxipuan.(Aylık maksimum 50TL.)
-150TL ve üstü e-ticaret alışverişine 25TL maxipuan.
-Her 75TL'lik NFC ile yapılacak işleme 10TL, toplamda 30TL maxipuan.(Market kampanyası ile birleştirilebilir.)(Bir ay bu diğer ay alttaki yazacağım kampanyayı yapıyorlar.)
-Maximum Genç kart ile 100TL'lik temassız alışverişe 15TL maxipuan.(Tek seferde yapmanıza gerek yok, aylık totalde 100'ü geçti mi 15TL geliyor direkt.)(Sadece 15TL tabii, her alışverişe değil.)
Bunlar Maximum Genç'teki güzel avantajlar.
Detaylı bir şekilde incelemek isterseniz;

Bunlar dışında İş Bankası'nın kendi kampanyaları da oluyor;

-Misal Bankamatik kartı ile yapılacak her 100TLve üzeri temassız alışverişe 5TL maxipuan.(Maximum Genç kampanyaları ile birleşir.)
-150TL üstü NFC ile yapılan işlemlerde %3(bu oran geçen ay %5'ti) maxipuan.(Maximun Genç kampanyaları ile birleşir.)

vesaire, vesaire. Birçok avantajı var. Direkt olarak web sitesinden inceleyebilirsiniz kampanyaları;

Hay hay.

1-) hesabınızı İşCep üzerinden açarsanız, 1 yıl boyunca EFT/Havale'ye herhangi bir aylık limit olmaksızın ücret ödemezsiniz.

2-)hesabınızı İşCep üzerinden açarsanız, bankamatik veya maximum kart ile yapacağınız ilk 200TL'lik harcamaya 200TL MaxiPuan kazanırsınız.

3-)25 yaş altıysanız Maximum Genç üyesi olursunuz. Ve bankamatik kartı istediğinizde "Maximum Genç bankamatik" kartı alırsınız. Maximum Genç'in birçok ayrıcalığı var. Maximum Genç'liyseniz her ay 2 EFT ve 2 havale işlemi otomatik olarak ücretsiz.

4-) Maximum Genç kartlarla yapılacak;

-Her 75TL'lik market alışverişine 10TL MaxiPuan.(aylık maksimum 50TL.)
-150TL ve üstü e-ticaret alışverişine 25TL MaxiPuan.
-Her 75TL'lik NFC ile yapılacak işleme 10TL, toplamda 30TL MaxiPuan.(market kampanyası ile birleştirilebilir.)(bir ay bu diğer ay alttaki yazacağım kampanyayı yapıyorlar.)
-Maximum Genç kart ile 100TL'lik temassız alışverişe 15TL MaxiPuan.(tek seferde yapmanıza gerek yok, aylık Total'de 100'ü geçti mi 15TL geliyor direkt.)(sadece 15TL tabii, her alışverişe değil.)
Bunlar Maximum Genç'teki güzel avantajlar.
Detaylı bir şekilde incelemek isterseniz;

Bunlar dışında İş Bankası'nın kendi kampanyaları da oluyor;

-Misal bankamatik kartı ile yapılacak her 100tlve üzeri temassız alışverişe 5TL MaxiPuan.(Maximum Genç kampanyaları ile birleşir.)
-150TL üstü NFC ile yapılan işlemlerde %3(bu oran geçen ay %5'Ti) MaxiPuan.(maximun genç kampanyaları ile birleşir.)

Vesaire, vesaire. Birçok avantajı var. Direkt olarak web sitesinden inceleyebilirsiniz kampanyaları;

Çok sağ olun detaylı anlatım için. Ben kredi kartı çıkatıracağım Maximum Genç kartın kredi kartı var mı?

Çok sağ olun detaylı anlatım için. Ben kredi kartı çıkatıracağım Maximum Genç kartın kredi kartı var mı?
Elbette. 25 yaş altı ve öğrenciyseniz Maximum Genç kredi kartını herhangi bir aidat ödemeksizin alabilirsiniz. Eğer 25 yaş altı öğrenci değil de, çalışıyorsanız ilk yıl aidat alınmaz. Diğer yıllarda ise o yılın yıllık kart aidatı alınır(2022 yılı için 135TL). Ama kampanyalar zaten güzel olduğu için kartı aktif bir biçimde kullanırsanız 1 ayda bile aidatı çıkar kartın.

Elbette. 25 yaş altı ve öğrenciyseniz Maximum Genç kredi kartını herhangi bir aidat ödemeksizin alabilirsiniz. Eğer 25 yaş altı öğrenci değil de, çalışıyorsanız ilk yıl aidat alınmaz. Diğer yıllarda ise o yılın yıllık kart aidatı alınır(2022 yılı için 135TL). Ama kampanyalar zaten güzel olduğu için kartı aktif bir biçimde kullanırsanız 1 ayda bile aidatı çıkar kartın.

Teşekkür ederim hocam diğer ay gibi çıkarmayı planlıyorum iş gireceğim bu hafta diğer ay da maaş yattıktan sonra çıkarırım.

Hocam merhaba ben başvuru yaptım ve kabul edildi 2000₺ diye belirlediler limiti ben şeyi sormak istiyorum mesela ben büyük ihtimalle 2000₺ tutarında bir ürünü taksitlendireceğim. Ben bunu taksitlendirdikten sonra ilk ay Bir daha bir şey alamıyor muyum 2000₺ limiti kullandım diye yoksa yine mesela içine para atıp market alışverişine çıkabilir miyim

Son düzenleme:

Geri
Yukarı