Hangi banka kartını tavsiye edersiniz?

wontagadra

Hectopat
Arkadaşlar geçtiğimiz günlerde hayırlısıyla reşitliğe ulaştım. Yakın bir zamanda banka kartı çıkarmak istiyorum. Forumdaki arkadaşların çoğu Enpara'yı kullanıp ondan bahsediyor geçmiş konulara baktığımda bunları gördüm. Ben EFT/HAVALE yaparken paramın kesintiye uğramasını istemiyorum. Aynı zamanda kullandığım kartın taksitlendirmelere de açık olmasını istiyorum. En önemlisi de güvenilir bir banka olması. Arkadaşlar bu tür banka mevzularından pek anlamadığım için derdimi iyi bir şekilde anlatamamış olabilirim bunun için kusura bakmayın. Tavsiyeleriniz devletin bankası olursa çok daha iyi olur. Sevgilerle.

EnPara. EFT/HAVALE ücreti hiç bir şekilde ödemiyorsunuz. Dilediğiniz gibi TEB veya DenizBank ATM'lerinden de para çekmeniz cabası. Müşteri hizmetlerini arıyorsunuz 40-50 saniye içerisinde karşınızda. Kredi kartı aidat ücreti bile almıyor mesela.
EnPara zaten QNB FinansBank'a ait. Taksitlendirme yok, kredi kartına başvurmadığınız sürece.

Bildiğim kadarı ile banka kartı ile taksitlendirme olayı yapılamıyor. Sadece kredi kartı. EFT/Havale ücretlerine gelecek olur isek şuan kullandığım Enpara ve YapıKredi EFT ve Havale ücreti kesmiyor.

Uzak ara Enpara. İşlerimden dolayı muhattap olmadığım banka kalmadı. En iyisi Enpara diyebilirim.

Ama bir dezavantajı var, Finansbank harici ATM’ler para çeker ve yatırırken kesinti yapıyor. Bunu tüm bankalar yapıyor diyebilirsin ama Finansbank ATM’si diğerlerine göre baya az.
Bu durum için bir kampanyaları mevcut; Denizbank ve TEB ATM’lerinden her ay ilk 3 işlem ücretsiz.

Güvenli banka diye bir şey yoktur. Bazı devlet hisseli bankalar hariç (onlarda da yüklü miktarda paranız olmalı belli meblağ altını vermiyorlar) banka battığı zaman paranız gider. Ama sermayesi yüklü miktarda olan bankalarda paranızı tutmakta bir sakınca yoktur. (Yapıkredi, Ziraat, Finans, Garanti gibi) Eğer gündelik işlemler için kullanmayı düşünüyor ve sık para transferi yapıyorsanız şuan için Enpara hem sanal kart olması hem birikim hesabı da açmanız ile ana paranızı güvencede tutabilmeniz açısından fonksiyonel olacaktır. Faiz, yatırım için global krizden kaynaklı şuan hiçbir yatırım aracını güvenli ya da karlı diye nitelendirmek doğru olmaz.
Not: Yaşınız itibariyle size tavsiyem mümkün olduğunca vadesiz hesabınız olsun ama neredeyse hiç kredi kartınız olmasın. Otokontrol sahibiyseniz de bir adetin üstüne çıkmamakta fayda var. Tabi bir aile şirketi yönetmiyor ve üzerinize kayıtlı yüklü meblağ yoksa. (Gerçi varsa zaten onlar size gelir.)

EnPara. EFT/HAVALE ücreti hiç bir şekilde ödemiyorsunuz. Dilediğiniz gibi TEB veya DenizBank ATM'lerinden de para çekmeniz cabası. Müşteri hizmetlerini arıyorsunuz 40-50 saniye içerisinde karşınızda. Kredi kartı aidat ücreti bile almıyor mesela.
EnPara zaten QNB FinansBank'a ait. Taksitlendirme yok, kredi kartına başvurmadığınız sürece.
Peki boş hesap açabiliyor muyum yani ben Enpara'da boş hesap açmak istiyorum. Üniversite öğrencisi olmayana TEB'de boş hesap açamıyorlar. Bugün gittim açmadılar TEB'de mesela. Enpara' da aynı sıkıntıyı yaşar mıyım sizce?

Geri
Yukarı