Hangi bankadan kredi çekilebilir?

Yer
psk. svş. uzm.
Selamlar. Bir soru sormak istiyorum. Üniversite öğrenciyisim, KYK kredisi alacağım. Kendime ucuz yollu araba almak istiyorum. Bankalar bana kredi verebilir mi? Babam memur olduğu için ona bağlı olarak sigortalıyım. 35-30 bin lira çekmeyi düşünüyorum. Kredi ile de ödemeyi düşünüyorum. Beni bilgilendirebilir misiniz?

Geliriniz yoksa kendiniz alamazsınız, ama babanız memur olduğu için maaşı nispetince kefil olursa alabilirsiniz. Lakin kefalet çok riskli bir durumdur. Bunu yapmak yerine direkt babanız kredi çekebilir. Kefalet de istenmez zannedersem.

Konudan alakasız hocam ama sana başka bir fikir vereyim. Yaşın 25'in altında ise hemen yeşil pasaporta başvur. Para biriktir yılda 1 kez de olsa çık Avrupa'ya gez gör her yeri. Baban memur olduğu için memur çocuklarının üniversite okuyan çocuklarına bu hak tanınmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maaş aldığınız banka hangisi ise o. En mantıklısı da o. Faizleri incelemek lazım ancak maaşınızın olduğu bankaya maaş teminatı verince daha fazla kredi veriyorlar haliyle. Bu zamana kadar birçok bankadan kredi çektim. Garanti'den uzak durun diyebilirim. Sadece 5 gün gibi bir süre geciktirdim. Param da başka yere gitmişti. "çevrenizden borç bulamaz mısınız?" gibi bir cevap verdiler sağ olsunlar. O kadar düşünüyorlar sizi işte.

Son olarak size tavsiyem, devlet bankalarının birinden çekin kredinizi. Vakıfbank, Ziraat, Halkbank. Diğer bankalar kapitalizm dünyasının vahşi çakallarıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. Bir soru sormak istiyorum. Üniversite öğrenciyisim, KYK kredisi alacağım. Kendime ucuz yollu araba almak istiyorum. Bankalar bana kredi verebilir mi? Babam memur olduğu için ona bağlı olarak sigortalıyım. 35-30 bin lira çekmeyi düşünüyorum. Kredi ile de ödemeyi düşünüyorum. Beni bilgilendirebilir misiniz?

Kendi geliriniz yoksa 30-35 bin TL krediyi almanız imkansıza yakın. Yasal olarak işsiz olanlara kredi kartı limiti bile en fazla 2 bin TL verilebiliyor.
Son olarak size tavsiyem, devlet bankalarının birinden çekin kredinizi. Vakıfbank, Ziraat, Halkbank. Diğer bankalar kapitalizm dünyasının vahşi çakallarıdır.

Devlet bankaları masum mu? Aynı faizi alıyorlar.

Babanız memur olduğu için maaş aldığı bankadan alabilir. Sizin ise çekmeniz çok zor.

Babanızın promosyon anlaşması yaptığı ve maaşını ödediği banka hangisiyse o banka ile kredi seçenekleri konuşulabilir. Bence Vakıf Bank, Halk Bankası, Ziraat Bankası daha uygundur.

Geri
Yukarı