Hangi bankadan kredi kartı alınmalı?

Garanti.
Vadesiz TL hesabı lazım sana. Kredi kartı için en az 6 ay ssk isteniyordu en son. Bir sürü banka ile çalıştım, hala çalışıyorum. Hiçbirisi garanti gibi olamaz.
Ziraat Bankası'nın ATM'leri çok sorunlu oluyor. QNB Finansbank'ın ATM'leri de sürekli arıza veriyor.
İş Bankası para çekerken güvenlik gerekçesiyle saçma sapan blokeler koyabiliyor. Geçen gün acil işim vardı 1 saatimi yediler, çözemediler. Genel müdürlükten arandım tartışma çıkardım. Başın ağrımasın istiyorsan garanti abi.

Tamam hocam sağ olun bilgilendirmeniz için.
Biriktirdiğiniz parayı kredi kartına değil, vadesiz hesaba yatırıyorsunuz. Sadece alışveriş yapacaksanız vadesiz hesap ve bankamatik kartı için önerim İş Bankası. İlla kredi kartı almak istiyorsanız Maximum Genç'i öneririm. 18-25 yaş arası için harika kampanyaları var. Direkt rakipsiz diyebiliriz.

Para transferi yapacaksanız CEPTETEB, Fibabanka veya Enpara tercih edebilirsiniz. Fibabanka, İş Bankası'nın bankamatiklerini kullanıyor ve her şey ücretsiz. Arada kampanya da yapıyor. Enpara, QNB Finansbank'ın bankamatiklerini kullanıyor ve yine her şey ücretsiz. Pek güzel kampanyası olmuyor. CEPTETEB ise TEB'in bankamatiklerini kullanıyor ve bu da ücretsiz. Arada kampanya yapıyor.

Vadeli hesap açıp faiz de alacaksanız On'u öneririm. Bu banka, Burgan Bank'a ait ve işlem ücretleri yok. İş Bankası'nın bankamatiklerini kullanıyor ve kampanyaları da oluyor.

Kısacası:
  • Kredi kartı: Maximum Genç.
  • Bankamatik kartı: İş Bankası'nın bankamatik kartı.
  • Para transferi yapılacaksa: Fibabanka, CEPTETEB veya Enpara.
  • Vadeli hesap açılacaksa: On.
Hepsinin ortası olsun istiyorsanız Akbank var. Ayda 10 havale ve 10 EFT ücretsiz, diğer bankamatikleri ayda 10 kere ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Hatta yurt dışı bankamatikleri bile 5 kere ücretsiz kullanılabiliyor. Kampanyaları bol. Spotify, Netflix ve YouTube için %200 iade yapıyor. Bankamatik sayısı iyi. Vadeli hesap oranları da güzel. Müşteri hizmetleri kötü. A diyorsunuz, b anlıyorlar. Ayrıca saçma sapan hataları olabiliyor. Geçen sene 2 gün boyunca hizmet verememişti.

Ben sizin yerinizde olsaydım İş Bankası hesabı ve Akbank hesabı açardım. Akbank'ı tercih etmezseniz Fibabanka veya Enpara da olabilir yerine. Sadece tek hesap açacaksanız da İş Bankası olabilir. Para transferlerini çok yapıyorsanız Fibabanka veya Enpara da açabilirsiniz ama Enpara'nın ücretsiz para transferi dışında cidden hiçbir avantajı yok. Market alışverişine bile puan vermiyor mesela.

Siz hangisini önerirsiniz peki hocam?

Siz hangisini önerirsiniz peki, hocam?
Mesajımda belirtmiştim. İş Bankası. Ücretsiz para transferine de ihtiyacınız olacaksa ikinci hesap olarak da Akbank, Fibabanka veya Enpara açabilirsiniz. Para transferi çok önemliyse ve sadece tek bir hesap açacaksanız Fibabanka veya Enpara olabilir.
Size en çok Kuveyt'i tavsiye edebilirim.
Kredi kartıyla alkol satılan yerlerden alışveriş yapılamıyor. 100 km yakınından bile geçilmez kredi kartı için. Tekel bayisinden su almaya kalksanız bile işlem reddedilecek. Not olsun. :)

Mesajımda belirtmiştim. İş Bankası. Ücretsiz para transferine de ihtiyacınız olacaksa ikinci hesap olarak da Akbank, Fibabanka veya Enpara açabilirsiniz. Para transferi çok önemliyse ve sadece tek bir hesap açacaksanız Fibabanka veya Enpara olabilir.

Kredi kartıyla alkol satılan yerlerden alışveriş yapılamıyor. 100 km yakınından bile geçilmez kredi kartı için. Tekel bayisinden su almaya kalksanız bile işlem reddedilecek. Not olsun. ☺

Anladım, hocam. Biraz düşüneyim, ona göre konuya geri dönüş yapacağım. Sağ olun tekrardan.

Kredi kartıyla alkol satılan yerlerden alışveriş yapılamıyor. 100 km yakınından bile geçilmez kredi kartı için. Tekel bayisinden su almaya kalksanız bile işlem reddedilecek. Not olsun. :)

Kuveyt Türk kartımla alkol alışverişi yaptığım oluyor fakat marketlerden aldığım için mi böyle bir sorunla karşılaşmadım acaba? Bunu ilk defa duyuyorum.

Kuveyt Türk kartımla alkol alışverişi yaptığım oluyor fakat marketlerden aldığım için mi böyle bir sorunla karşılaşmadım acaba? Bunu ilk defa duyuyorum.
Bankamatik kartında sorun yok. Kredi kartında bu durum var. Marketin sektöründe alkol geçmediği için onu reddetmez zaten.

Bankamatik kartında sorun yok. Kredi kartında bu durum var. Marketin sektöründe alkol geçmediği için onu reddetmez zaten.

Trajikomikmiş. Daha önce kimseden böyle bir şikayet duymamıştım ve böyle bir işlemin de yapılacağını aklıma getirmezdim. Kuveyt'i önerilmeyenler listesine alabiliriz o halde @Scott Cawthon. 🙂

Üniversite öğrencisine anında kart veriyorlar. 1 kuruş bile gelir istenmiyor. Ayrıca çalışmayan kişilere bile kart verilebiliyor. Sigorta şart değil.

Yine o yaşta biri için avantajlı olmaz. Kampanyaları için fazla harcama istiyor ve para transferlerinden ücret alıyor. Market kampanyasında 2 tane 200 TL harcamaya 25 TL verirken İş Bankası'nda 75 TL temassız market harcamasına 20 TL puan veriliyor. Her ikinci alışverişe gibi saçma şartları yok. Garanti BBVA'nın uygulama tasarımı da İşCep ve Maximum Mobil'e göre kötü.

Hiç denk gelmedi. Talihsizlik denilebilir. Güvenlik için benzer durumlar her bankada olabiliyor. Ziraat Bankası, aynı yerden ikinci işlemi yapınca bile bloke koyuyor. Akbank'ın 10 TL'lik işlem için 24 saat boyunca her şeye bloke koyduğunu bile gördüm. Başta şubeye bile çağırıp sonradan bu durumdan vazgeçmişlerdi.
Konuyu dağıtmak istemem. Garanti'den (Bonus Flexi ve Bonus Business), Halkbank'tan (Paraf Esnaf), Akbank'tan (Axess), Finansbank'tan (CardFinans) kredi kartı aldım. Hepsinin de limitleri fazlasıyla yüksek. Ticari sicilim var bu arada. Garanti ve Halkbank hesaplarım ticari. Diğerleri bireysel.

16 yaşımda açtırmıştım İş Bankası hesabımı. O zamanlar lise mezunuyum, bana sürekli git 6 ay SSK'lı çalış 500₺'lik kart verelim dediler, gittim, çalıştım vermediler, neden diyorum cevap yok. Şube müdürüne kadar uzadı konu banka onay vermiyor güven yok KKB 0 puan vs. deyip salladılar sürekli. Hala kart vermiyorlar bana. İş Bankası'ndan bu yüzden fazlasıyla soğudum. İlk kartımı Garanti verdi, güvense güven, sicilse sicil bir yerden başlamak gerekiyor değil mi? Garanti'den kart aldıktan sonra, sürekli telefondan aradılar, herkes bir kredi kartı verme çabasına girdi. Akabinde ben de diğer kartlarımı aldım işte.

Ancak bu kadar gereksiz bir düşünceyi ben İş Bankası'ndan başka bir bankada görmedim.

Uygulama tasarımı mı önemli, bankanın müşterisine hizmeti mi önemli? Bu yorumunuz sadece saçmalık.

Çevremdeki üniversiteli arkadaşlar, KYK alıyorlar (Ziraat Bankası), bir kere sorunsuz bir gün geçirdiklerini hatırlamıyorum. Sürekli bir arıza, hata, bütün ATM'leri gezdiğimizi bilirim. İnternet bankacılığı da aynı.

Konuyu dağıtmak istemem. Garanti'den (bonus Flex'i ve bonus business), Halkbank'tan (paraf esnaf), Akbank'tan (Axess), Finansbank'tan (Card Finans) kredi kartı aldım. Hepsinin de limitleri fazlasıyla yüksek. Ticari sicilim var bu arada. Garanti ve Halkbank hesaplarım ticari. Diğerleri bireysel.

16 yaşımda açtırmıştım İş Bankası hesabımı. O zamanlar lise mezunuyum, bana sürekli git 6 ay Ssk'lı çalış 500₺'lik kart verelim dediler, gittim, çalıştım vermediler, neden diyorum cevap yok. Şube müdürüne kadar uzadı konu banka onay vermiyor güven yok kkb 0 puan vs. deyip salladılar sürekli. Hala kart vermiyorlar bana. İş Bankası'ndan bu yüzden fazlasıyla soğudum. İlk kartımı garanti verdi, güvense güven, sicilse sicil bir yerden başlamak gerekiyor değil mi? Garanti'den kart aldıktan sonra, sürekli telefondan aradılar, herkes bir kredi kartı verme çabasına girdi. Akabinde ben de diğer kartlarımı aldım işte.

Ancak bu kadar gereksiz bir düşünceyi ben İş Bankası'ndan başka bir bankada görmedim.

Uygulama tasarımı mı önemli, bankanın müşterisine hizmeti mi önemli? Bu yorumunuz sadece saçmalık.

Çevremdeki üniversiteli arkadaşlar, KYK alıyorlar (Ziraat Bankası), bir kere sorunsuz bir gün geçirdiklerini hatırlamıyorum. Sürekli bir arıza, hata, bütün ATM'leri gezdiğimizi bilirim. İnternet bankacılığı da aynı.

Hocam İş Bankası'nda ilk imza kartı aile onayıyla 14 yaşından sonra alınabiliyor. Size denk gelen banka görevlileri sıkıntılıymış.

Geri
Yukarı