Hangi bankadan kredi kartı alınmalı?

Öncelikle kredi kartı değil banka kartı o. Kredi kartı için başvurursan görevli maaş bordonu sorup yok dediğinde hadi kardeşim başka kapıya diyecek. Ziraat aç hiçbir ücreti yok.

Hocam kredi kartı ayrı banka kartı ayrı şeydir banka kartına paranı vs atarsın ne kadar attıysan onu kullanırsın. Kredi kartı ise geri ödemeli bir nevi borç para alıyorsun bankadan faizli bir şekilde ödüyorsun. Size lazım olan banka kartı.

Öncelikle kredi kartı değil banka kartı o. Kredi kartı için başvurursan görevli maaş bordonu sorup yok dediğinde hadi kardeşim başka kapıya diyecek. Ziraat aç hiçbir ücreti yok.

O kısım cidden hiç belli olmuyor maalesef. :D

Ayda 12 üzeri kazanan bir akrabama 16 limit çıkarken sigortasız çalışan diğer akrabama 20 bin TL kredi limiti çıkıyor. Kredi kartı çıkıyor, bir de yüksek limit çıkıyor.

Sonda ziraatten uzak dur demişsiniz neden peki hocam?

Anladım sizi hocam.
Sahsi olarak sevmiyorum ziraati, bir donem burs aldigim icin mecburen kullaniyordum burs bittigi gibi attim karti kenara. Kamu bankasi oldugu icin genelde cok kalabalik oluyor, atmler de keza ayni sekilde kalabalik, her yerde bankamatigi bulunur orasi ayri konu. Ayriyetten hicbir ekstrasi da yok. Dumduz bir banka yani, ornegin akbanktan bir suru puan kazanip harcamisligim var, keza yapikredi de dahil ikisi guzel kampanyalar yapiyorlar.

İlk defa kullanacaksan aidat farkı almayan Enpara al. Önce bir muhabbetleri kredi olaylarını öğren ENpara bunun icin biçilmiş kaftan. Hem düşük kredi çekebiliyorsun.

Biriktirdiğiniz parayı kredi kartına değil, vadesiz hesaba yatırıyorsunuz. Sadece alışveriş yapacaksanız vadesiz hesap ve Bankamatik Kartı için önerim İş Bankası. İlla kredi kartı almak istiyorsanız Maximum Genç'i öneririm. 18-25 yaş arası için harika kampanyaları var. Direkt rakipsiz diyebiliriz.

Para transferi yapacaksanız CEPTETEB, Fibabanka veya Enpara tercih edebilirsiniz. Fibabanka, İş Bankası'nın Bankamatiklerini kullanıyor ve her şey ücretsiz. Arada kampanya da yapıyor. Enpara, QNB Finansbank'ın bankamatiklerini kullanıyor ve yine her şey ücretsiz. Pek güzel kampanyası olmuyor. CEPTETEB ise TEB'in bankamatiklerini kullanıyor ve bu da ücretsiz. Arada kampanya yapıyor.

Vadeli hesap açıp faiz de alacaksanız ON'u öneririm. Bu banka, Burgan Bank'a ait ve işlem ücretleri yok. İş Bankası'nın Bankamatiklerini kullanıyor ve kampanyaları da oluyor.

Kısacası:
  • Kredi kartı: Maximum Genç.
  • Bankamatik Kartı: İş Bankası'nın Bankamatik Kartı.
  • Para transferi yapılacaksa: Fibabanka, CEPTETEB veya Enpara.
  • Vadeli hesap açılacaksa: ON.
Hepsinin ortası olsun istiyorsanız Akbank var. Ayda 10 havale ve 10 EFT ücretsiz, diğer bankamatikleri ayda 10 kere ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Hatta yurt dışı bankamatikleri bile 5 kere ücretsiz kullanılabiliyor. Kampanyaları bol. Spotify, Netflix ve YouTube için %200 iade yapıyor. Bankamatik sayısı iyi. Vadeli hesap oranları da güzel. Müşteri hizmetleri kötü. A diyorsunuz, B anlıyorlar. Ayrıca saçma sapan hataları olabiliyor. Geçen sene 2 gün boyunca hizmet verememişti.

Ben sizin yerinizde olsaydım İş Bankası hesabı ve Akbank hesabı açardım. Akbank'ı tercih etmezseniz Fibabanka veya Enpara da olabilir yerine. Sadece tek hesap açacaksanız da İş Bankası olabilir. Para transferlerini çok yapıyorsanız Fibabanka veya Enpara da açabilirsiniz ama Enpara'nın ücretsiz para transferi dışında cidden hiçbir avantajı yok. Market alışverişine bile puan vermiyor mesela.

Merhaba 17 yaşındayım 18 yaşıma birkaç ay sonra adım atacağım o yüzdende biriktirdiğim harçlıkları 18 yaşıma bastıktan sonra kart açtırıp paramı karta yükleyeceğim bunun için ise hangi kredi kartı almalıyım yardımcı olabilir misiniz?
Garanti.
Vadesiz TL hesabı lazım sana. Kredi kartı için en az 6 ay SSK isteniyordu en son. Bir sürü banka ile çalıştım, hala çalışıyorum. Hiçbirisi Garanti gibi olamaz.
Ziraat Bankası'nın ATM'leri çok sorunlu oluyor. QNB Finansbank'ın ATM'leri de sürekli arıza veriyor.
İş Bankası para çekerken güvenlik gerekçesiyle saçma sapan blokeler koyabiliyor. Geçen gün acil işim vardı 1 saatimi yediler, çözemediler. Genel müdürlükten arandım tartışma çıkardım. Başın ağrımasın istiyorsan Garanti abi.

Kredi kartı için en az 6 ay SSK isteniyordu en son.
Üniversite öğrencisine anında kart veriyorlar. 1 kuruş bile gelir istenmiyor. Ayrıca çalışmayan kişilere bile kart verilebiliyor. Sigorta şart değil.
Bir sürü banka ile çalıştım, hiçbirisi Garanti gibi olamaz.
Yine o yaşta biri için avantajlı olmaz. Kampanyaları için fazla harcama istiyor ve para transferlerinden ücret alıyor. Market kampanyasında 2 tane 200 TL harcamaya 25 TL verirken İş Bankası'nda 75 TL temassız market harcamasına 20 TL puan veriliyor. Her ikinci alışverişe gibi saçma şartları yok. Garanti BBVA'nın uygulama tasarımı da İşCep ve Maximum Mobil'e göre kötü.
İş Bankası para çekerken güvenlik gerekçesiyle saçma sapan blokeler koyabiliyor.
Hiç denk gelmedi. Talihsizlik denilebilir. Güvenlik için benzer durumlar her bankada olabiliyor. Ziraat Bankası, aynı yerden ikinci işlemi yapınca bile bloke koyuyor. Akbank'ın 10 TL'lik işlem için 24 saat boyunca her şeye bloke koyduğunu bile gördüm. Başta şubeye bile çağırıp sonradan bu durumdan vazgeçmişlerdi.

Geri
Yukarı