Hangi bölüme gitmeliyim?

1000msgodGman

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 12. Sınıfım TYT bilgim cok az AYT neredeyse hiç yok etüte gitmiyorum şu an. Dil bilgim normal/iyi denebilecek seviyede (çoğu kişiye göre iyi) dil sorularına baktım anlıyorun fakat birkaç kelime eksikliğinden vs kaçırıyorum bana kalırsa yapılabilecek düzeyde. Babama dile geçeceğim dediğimde çok kızdı kolaya kaçıyorsun vs dedi. Ben TYT'ye korkuyorum bir de daha bunun AYT'si nasıl olacak bilemiyorum. Limit türev geometri cart curr bir sürü şey var. Sizce dile geçmek mantıklı mı? Hangi bölümler var hangi mesleğe gidilebilir hangi şehirde ünilere gidilir? Bir de İzmir'de düzgün üniversite için (en yüksekleri değil kaç net gerekir?) şimdiden teşekkürler.

Selamünaleyküm.
Mezuna kalma şansınız varsa bu sene temelinizi halledin TYT ve AYT'yi kafaya takmayın az çok bir temel oluşturduysanız ya da temeliniz çok iyi olduktan sonra dershaneye başlıyabilirsiniz. Mezuna kalırsanız ders çalışmak için bolca vaktiniz olacaktır kafa dağıtmak için aktivite bile bulabilirsiniz. Eğer durumunuz yoksa yaz tatilinizi asgari ücret alabileceğiniz yerde çalışabilirsiniz bir yandan da temelinizi geliştirmeye bakabilirsiniz eğer yeterli paranız olmazsa geri kalanını babanız tamamlamalı size destek olmalı, şu an üniversite için acele etmenize gerek yok şansınızı denemek için 2 seneniz var şu an benim de plandadığım bu şekilde malum meslek liseli olduğum için dershaneye gitme vaktim yok sadece hafta sonu için 10.000 lira veremem 😁 acele edip dert etmeye de gerek yok 1-2 yıl kaybetmeniz pek de size zarar vermeyecektir. İyi akşamlar selametle.

@Me264 durumum var çok şükür. Bence de dediğin gibi yapayım. Ama bence dildense bu yuk tyt ağırlık verip gelrcek sene dil kursunda dili geliştirmek daha mantıklı olmaz mı? Teşekkürler ilgin için.

Yani ben sayısalcı olduğum için dili pek bilmiyorum ama illa dil öğreneceğim dersen kurslarına gitmene gerek yok ama kursa giderek de halledersin 👍
Çoğu kişi alt yazılı film izlemeyi öneriyor dil için biraz araştırırsan orta yolu bulabilirsin iyi akşamlar.

Son düzenleme:
@Me264 aga işte zaten filmleri oyunları vs anlıyorum da işte kafadan birleştirerek anlıyorum. Tam tamına değil. Dile sorukarına baktım işte eleyici soru soruyor genelde

Geri
Yukarı