Hangi D segmenti aracı tercih ederdiniz?

Passat B5 veya b5.5 kasanın malzemesi güzel ve kaliteli. 200-220Km'de bulursanız kaçırmayın.
O kasaya bakmamamın sebebi digerlerine göre daha yaşlı olması. Benim düşüncem, araç ne kadar genç ve az km yapmışsa sorun çıkarma riskinin azalacağı yönünde tabi ki kesin bir sonuç olmamakla birlikte.

O kasaya bakmamamın sebebi digerlerine göre daha yaşlı olması. Benim düşüncem, araç ne kadar genç ve az km yapmışsa sorun çıkarma riskinin azalacağı yönünde tabii ki kesin bir sonuç olmamakla birlikte.

Hocam ben araba konusunda almanlardan şaşmanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Alman arabası, yolda bırakmaz, bırakacağı zaman sinyallerini verir. Motoru güzel kullanılırsa 700000-800000km görür. Vag grubu araç almak daha mantıklı.

Bütün araçlarda detaylı bir şekilde markanın kendi diagnoz cihazı ile detaylı test yaptırı. Motorunu kompresyon testine sokun, birde mümkünse conta testi yaptırın kaliteli bir yerde.
Hocam ben araba konusunda almanlardan şaşmanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Alman arabası, yolda bırakmaz, bırakacağı zaman sinyallerini verir. Motoru güzel kullanılırsa 700000-800000km görür. Vag grubu araç almak daha mantıklı.
VAG grubu araçların o kilometreleri görmesi bahesi geçen araçların görmesinden daha zordur. Neden derseniz elektronik aksamı hataları son ana kadar belli etmez. Nokta atışı hata çözümü yapılması zordur. Şahsen bizde Passat B6 2.0TSI var ve servis bile çoğu arızayı nasıl çözeceğini bilmiyor. İnternette forum forum geziyorsunuz. Yukarıdaki araçların sorunları belli ve çözümlerini de çok kolay bir araştırmayla bulabilirsiniz. Bu listedeki bütün araçlar temizse o kilometreleri yapar.

Bütçemden ve istediğim türeden bir araba alabilmek için bakımaları aksatılmamış, 200-250 bin km aralıgında mesafe tamamlamış araçlara bakıyorum. Bu nedenle 100 bin km sonra motorunda bana sorun çıkartacak bir araç almak istemiyorum. @Onatygt'nin de dediği gibi benimle izlenimlerim DCI ve HDI motorlar TSI motorlara göre daha uzun ömürlü gibi duruyor, bakımdan bakımına degişmek şartıyla istisnalar olabilir ama genele bakarsak bunu ben böyle görüyorum. Şartlar uygun olsa kim ister Alman arabası yerine Fransız arabasına binmek.🙂

Bütçemden ve istediğim türeden bir araba alabilmek için bakımaları aksatılmamış, 200-250 bin km aralıgında mesafe tamamlamış araçlara bakıyorum. Bu nedenle 100 bin km sonra motorunda bana sorun çıkartacak bir araç almak istemiyorum. @Onatygt'nin de dediği gibi benimle izlenimlerim DCI ve HDI motorlar TSI motorlara göre daha uzun ömürlü gibi duruyor, bakımdan bakımına degişmek şartıyla istisnalar olabilir ama genele bakarsak bunu ben böyle görüyorum. Şartlar uygun olsa kim ister Alman arabası yerine Fransız arabasına binmek.🙂
Şahsen ben Fransız araçlarını tasarımlarını ve hissiyatlarını sevdiğimden Fransız'a binerim. dCi ve HDI motorlar uzun kilometreleri bakımlı ve doğru kullanımla rahat yapar. TSI ünitelerin halen arızaları ortaya çıkıyor ve nazikler. Multi-point enjeksiyonlu turbo benzin araçların arıza çıkarma oranı daha düşüktür bunu da göz önünde bulundurmak lazım. Genel olarak bakıldığında hepsi kendi üretim araçlarına göre diğerlerinden daha iyi yanları olan araçlar. BUna göre karar vermek lazım bence.

Geri
Yukarı