Hangi arabayı tercih ederdiniz?

Şu ana kadar BMW ( X Drive ), Mercedes ( Hatırlayamıyorum), Audi ( A6 ve A4 ) ve Volkwagen ( Birkaçı hariç neredeyse tüm araçları. ) test etme fırsatım oldu.
Bence en iyileri Vw ile Audi idi.
Umarım bir gün e serisi ve s serisinde test etme şansı bulurdunuz abartmaya gerek yok s350 olsa yeter.

Alman arabaları lükstür, teknolojiktir ama sağlam değildir. 2. el BMW aldığınızda siz BMW'ye binmezsiniz, o size biner. Almanların arasında en sağlam olanı Mercedes'dir, bu yüzden Mercedes imajı daha iyidir.

Amerikan arabaları Alman arabaları kadar lükse oynamaz, konfordan çok performansı odak alırlar. Tabii ki modelden modele değişir bunlar ama genel algıdan bahsediyorum.

Japon arabaları mühendislik açısından en idealidir. Ortaya karışık mekanik + elektrik sistemleri vardır. Masrafı azdır, işçisi her yerde vardır, bakımını yaptığınız sürece yolda bırakmaz sizi. Ayrıca Alman araçları gibi, büyük masraflarla üzmez sizi.

İngiliz arabaları da Alman arabaları gibi lükse oynar ama Almanlardan daha beterdir sağlamlık konusunda. Mühendislik açısından bakıma ve tamire uygun araç yapamazlar! Basit bir işlem için motoru indirmeniz gerekir, bu da masrafları kafadan birkaç kata katlar. Berbat mühendislik anlayışları var.

Kore arabaları da Japon mühendisliğiyle benzerdir.

İtalyanlara girmek istemiyorum. Fiatı da var, Bugatti'si de var, Alfa Romeo'su da var...

Son düzenleme:
Alman arabaları lükstür, teknolojiktir ama sağlam değildir. 2. el BMW aldığınızda siz BMW'ye binmezsiniz, o size biner. Almanların arasında en sağlam olanı Mercedes'dir, bu yüzden Mercedes imajı daha iyidir.

Amerikan arabaları alman arabaları kadar lükse oynamaz, konfordan çok performansı odak alırlar. Tabii ki modelden modele değişir bunlar ama genel algıdan bahsediyorum.

Japon arabaları mühendislik açısından en idealidir. Ortaya karışık mekanik + elektrik sistemleri vardır. Masrafı azdır, işçisi her yerde vardır, bakımını yaptığınız sürece yolda bırakmaz sizi. Ayrıca alman araçları gibi, büyük masraflarla üzmez sizi.

İngiliz arabaları da alman arabaları gibi lükse oynar ama almanlardan daha beterdir sağlamlık konusunda. Mühendislik açısından bakıma ve tamire uygun araç yapamazlar!

İtalyanlara girmek istemiyorum. Fiat'ı da var, Bugatti'si de var, Alfa Romeo'su da var...

Hatta İngiliz arabaları ile ilgili (örneğin Range Rover)şöyle bir söz dolanıyor İngiliz atasözü adı altında.
Eğer bir Range Rover alacaksan 2 tane al biri servisteki diğerini kullanırsın.

Amerikan arabaları Alman arabaları kadar lükse oynamaz, konfordan çok performansı odak alırlar. Tabii ki modelden modele değişir bunlar ama genel algıdan bahsediyorum.

Japon arabaları mühendislik açısından en idealidir. Ortaya karışık mekanik + elektrik sistemleri vardır. Masrafı azdır, işçisi her yerde vardır, bakımını yaptığınız sürece yolda bırakmaz sizi.

İngiliz arabaları da Alman arabaları gibi lükse oynar ama Almanlardan daha beterdir sağlamlık konusunda. Mühendislik açısından bakıma ve tamire uygun araç yapamazlar!
O da almanın eğlencesi arada bir iki şeyi arıza yapacak tamire gideceksin araba ile yakınlaşacaksın büyük çaplı sorunları yok motor vb. tabi 2. el olup arabanın bi içine edilmiş olanları kastetmiyorum .

İtalyan.

Özellikle Alfa Romeo Giulia beni benden alıyor.

AlfaRomeo-News-GiuliaGTA-Expanded.jpg

@Tekila Her servise gittiğinde filtre değiştirmeyeceksin yalnız. Benim BMW alıp da önceki aracının 2 yıllık rutin bakımının 3 katı fiyatını tek yılda verip de pişman olan çok arkadaşım oldu. Azdan az, çoktan çok gider, unutmayın.

Ben tercihimi belirtmemişim, belirteyim. Açıkçası Premium bir bütçem varsa Alman ve Volvo'dan (İsveç) şaşmam ben.

Bütçem o kadar yoksa 2. tercihim Japon arabaları olur. İngiliz arabalarının tasarımlarını sevsem de mühendisliklerini beğenmediğim için tercih etmem.

Güçlü Amerikan/İtalyan arabalarına da Türkiye'de zengin değilseniz binmek zor maalesef. Amerikan/İtalyan arabasından güç alamayacaksam tercih etmem.

Geri
Yukarı