Hangi D segmenti aracı tercih ederdiniz?

TRickboy

Kilopat
Yer
Çamlıca
Daha fazla  
Meslek
Vardiya Zabiti
Arkadaşlar kısmet olursa D segmenti bir araç almayı planlıyorum lakin uygun fiyatlı ve arıza konusunda az problem yaratacak bir araç olması benim ilk iki önceliğim, az yakmasından ziyade bu ikisi benim için daha öncelik. Bütçe 80 bin TL civarı düşünüyorum fakat belki tercih edecegim araca göre 10 bin TL aşağı veya yukarı yuvarlamalar yapabilirim ve benim için önemli olan aracın bana sundukları.

Şu araçlara bakıyorum; laguna 3, mondeo MK3, Peugeot 407 2004-2008.

Bu araçlar için dizel veya LPG olması konusunda görüşlerinizide beyan edebilirsiniz. Bu arabalara eş değer fiyat ve performans sunan başka D segmenti araç öneriside yapabilirsiniz.

Herkese sağlıklı günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Epica'ya bakmanı tavsiye ederim 2006-2010 arası modeller 80-90bin tl arası. Fiyatına göre baya iyi, Chevrolet artık Türkiye'de yok ama yedek parçaları Opel'den.

Hocam az arıza çıkartır diyemeyiz bunların hiçbirine sonuçta 15 yıllık araçlar, çıkarttığı zaman da fiyatları sizi üzer çünkü Türkiye'de pek tercih edilmiş araçlar değil. Neden D segment arıyorsunuz?

Arkadaşlar kısmet olursa D segmenti bir araç almayı planlıyorum lakin uygun fiyatlı ve arıza konusunda az problem yaratacak bir araç olması benim ilk iki önceliğim, az yakmasından ziyade bu ikisi benim için daha öncelik. Bütçe 80 bin TL civarı düşünüyorum fakat belki tercih edecegim araca göre 10 bin TL aşağı veya yukarı yuvarlamalar yapabilirim ve benim için önemli olan aracın bana sundukları.

Şu araçlara bakıyorum; laguna 3, mondeo MK3, Peugeot 407 2004-2008.

Bu araçlar için dizel veya LPG olması konusunda görüşlerinizide beyan edebilirsiniz. Bu arabalara eş değer fiyat ve performans sunan başka D segmenti araç öneriside yapabilirsiniz.

Herkese sağlıklı günler dilerim.

Peugeot 407 2.0 alabilirseniz en iyisi diyebilirim

Biz de var 2008 model uzun yolda yola oturuyor, ama bizimki 1.6 ona rağmen seri bir araç yakıt konusunda bizim ki 6-7 arası yakıyor uzun yolda 4-5

Son düzenleme:
Laguna 3 1.6 16v Priviegle paket var hiçbir sorun çıkarmadı. Bakımı ve yürütme maliyeti ucuzdur lakin uğraşılmış Laguna adamı deli eder. Ki bu diğer araçlar içinde geçerlidir. 80K TL'sına bahsi geçen araçların temizini bulmanız zor. Laguna 2 1.9dCi bakabilirsiniz. Temiz ise listedeki çoğu araçtan daha az yürütme masrafı çıkartır ve daha uzun ömürlü olur.

Laguna 3 1.6 16v Priviegle paket var hiçbir sorun çıkarmadı. Bakımı ve yürütme maliyeti ucuzdur lakin uğraşılmış Laguna adamı deli eder. Ki bu diğer araçlar içinde geçerlidir. 80K TL'sına bahsi geçen araçların temizini bulmanız zor. Laguna 2 1.9dCi bakabilirsiniz. Temiz ise listedeki çoğu araçtan daha az yürütme masrafı çıkartır ve daha uzun ömürlü olur.
Benim de üç araç arasından gönlüm Laguna'dan yana, her şeyiyle diğer ikisinden üstün özellikle teknolojik bakımdan. Fakat hem biraz çirkin gibi hem de parçaları, özellikle kaporta aksamı oldukça pahalıdır.

Benim de üç araç arasından gönlüm Laguna'dan yana, her şeyiyle diğer ikisinden üstün özellikle teknolojik bakımdan. Fakat hem biraz çirkin gibi hem de parçaları, özellikle kaporta aksamı oldukça pahalıdır.
Çİrkin demek bence ayıp olur ama makyajsız kasa Laguna 3'ün ön tarafını ben Laguna gibi bulmuyorum. :D Parça konusunda motor parçları diğer Renault grubu ile aynı. Otomatik şanzımanlar Nissan Murano ile aynı Laguna 3'te. Parçayı doğru yerden alınca ucuza geliyor. Kaporta konusuna gelirsek Laguna 2'de ön çamurluklar plastik. Laguna 3'teki tamir edilebiliyor.

Peugeot 407 2.0 alabilirseniz en iyisi diyebilirim

Biz de var 2008 model uzun yolda yola oturuyor, ama bizimki 1.6 ona rağmen seri bir araç yakıt konusunda bizim ki 6-7 arası yakıyor uzun yolda 4-5
İlk başta her ne kadar fikrim laguna'dan yana olsada sizin bahsettikleriniz ve izlediğim inceleme videoları fikrimi 407 den yana degiştirmede etkili oldu.
Hocam az arıza çıkartır diyemeyiz bunların hiçbirine sonuçta 15 yıllık araçlar, çıkarttığı zaman da fiyatları sizi üzer çünkü Türkiye'de pek tercih edilmiş araçlar değil. Neden D segment arıyorsunuz?
İlk mesajımda tam detaylı anlatım yapamamışım, aslında arıza konusunda isteğim arızaları kolay ve uygun bir şekilde halledebilmek. Tabi ki dediğiniz gibi 15 yaşındaki araba sorunlar çıkaracaktır. D segmenti aramamın sebebi aracım şık durmasını ve iç aksamının kullanışlı olmasını istiyorum.
Öyle olmuyor malesef tutulmamış D segmentler C segmentlerden ucuz ikinci elde
Bende fiyatlara bakarken onu fark ettim. Bir çok yönüyle kaliteli olan araçların neden tutulmadığını anlayamıyorum.
Elektrik aksamı ile uğraşılmış Laguna'nın baş ağrıttıgını okudum. Temiz kullanılmış bir Laguna bulabilirsem onu alırım lakin ikinci el araç satışında kimseye güvenmeyeğim için bu seçenek zor gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı