Hangi Dell G15 alınmalı?

Valiented

Kilopat
Daha fazla  
Özellikle Alienware kasa kullandığından, yüksek watt değerlerinden ve forumdaki konulara baktığımda bu fiyat aralığında alınabilecek en iyi laptoplardan biri olduğunu düşünüyorum. Ancak bu 3 model arasında hangisi alınmalı sizce? Aradığım şey en yüksek performans değil. Fiyat/performans açısından hangisi daha uygundur? Aradaki farkı vermeye değmez deyip düşük modelleri mi almalıyım yoksa ciddi performans farkı olduğundan pahalı modeli mi almalıyım sizce? RAM'leri hesaba katmayın çünkü elimde 8 GB RAM var ve eğer 8 GB RAM'li bir model alırsam 16 GB'a yükselteceğim.

Umarım bilgisi olan, yardımcı olabilecek biri cevaplarda ikimizde faydalanırız çünkü bende kararsızım. Hatta biraz daha ucu açık konu bile açtım;

3050 Ti ve 11800h olan modeli almanı tavsiye ederim fakat VA panel problem yapar mı bir fikrim yok hiç kullanmadım.

Ben olsam en ucuz olanı seçerdim. Aradaki 3K'ya değecek bir durum yok ortada. Ve üstüne pahalı olanı aldığında çok daha fazla elektrik tüketeceğini de göz önünde bulundurmak lazım.

Ben olsam en ucuz olanı seçerdim. Aradaki 3K'ya değecek bir durum yok ortada. Ve üstüne pahalı olanı aldığında çok daha fazla elektrik tüketeceğini de göz önünde bulundurmak lazım.

Şuan aparta kalıyorum ve elektrik faturası kiraya dahil. Yani elektrik faturası sorun değil. En düşük model ile en yüksek model arasındaki işlemci, performansı ne kadar etkiler acaba?

3050 Ti ve 11800h olan modeli almanı tavsiye ederim fakat VA panel problem yapar mı bir fikrim yok hiç kullanmadım.
İmzamdan Dell G15 laptopu kullanıyorum. VA paneli var ama ekranı çok kaliteli geliyor. Birisi %100 rgb gibi bir şey demişti ama araştırmakta fayda var çünkü ben de tam olarak bilmiyorum

İmzamdan Dell G15 laptopu kullanıyorum. VA paneli var ama ekranı çok kaliteli geliyor. Birisi %100 RGB gibi bir şey demişti ama araştırmakta fayda var çünkü ben de tam olarak bilmiyorum.

İki modeli arasında kaldım Ryzen 5 5600h ve i7 10870h işlemcili. Arada 2K fark var sizce hangisi alınmalı? i7 olan aradaki 2K ya değer bir performans sağlar mı?

İki modeli arasında kaldım Ryzen 5 5600h ve i7 10870h işlemcili. Arada 2K fark var sizce hangisi alınmalı? i7 olan aradaki 2K ya değer bir performans sağlar mı?

Hocam mumkunse 11800h ve 3050 Ti almanı tavsiye ederim almışken en iyisini almakta fayda var, eğer ki bütçen yoksa yapacağın işe göre değişir edit ve montaj tarzı işler yapacaksan 5600h alabilirsin gönül rahatlığıyla oyunlarda 120FPS üstü verir gine fakat oyun daha çok oynarım edit le filan işim olmaz diyorsan Intel olan farkı açıcaktır.

Geri
Yukarı