Hangi dili öğrenmeliyim?

Abrams

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Ben İngilizce'nin yanında başka bir yabancı dil daha öğrenmek istiyorum. Öğrenmek istediğim 3 seçenek var;
Almanca, Fransızca, İtalyanca.
Şu an ve geleceğe yönelik, mantıksal açıdan Almanca öğrenmek daha mantıklı geliyor.
Ama Fransızca ve İtalyanca çok daha güzel geliyor, Almancadan daha çok bunları öğrenmek istiyorum.

Dil ağacına bakarsak:
1605738818824.png

Almanca öğrenmeniz daha kolay olacaktır.

Hocam eğer bu seçenekler dışına çıkma ihtimaliniz varsa ben İspanyolca'yı öğrenmenizi tavsiye ederim. Birçok ülkede 2. dil olarak kullanılıyor çünkü. Fakat bu seçenekler arasından ise ben Fransızca öneririm.

İngilizcenin yanında, İspanyolca en çok konuşulan 2. Avrupai dildir ama teknolojiye yönelik işin varsa Almancayı öne koy. Çince veya Japonca da dünya dillerinden olduğu için tercih edilebilir ama biraz zorlanılabilir.

İngilizcenin yanında, İspanyolca en çok konuşulan 2. Avrupai dildir ama teknolojiye yönelik işin varsa Almancayı öne koy. Çince veya Japonca da dünya dillerinden olduğu için tercih edilebilir ama biraz zorlanılabilir.
Yok farklı bir alfabedeki dili öğrenecek kadar zamanım yok ve istemem. İspanyolcanın bu kadar çok konuşulduğunu bilmiyordum.

Geri
Yukarı