Hangi yabancı dili öğrenmeliyim?

Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar ben Bulgar göçmeniyim. Ne bulgarca ne de Rusça hakkında hiçbir bilgim yok (kiril alfabesi okuyabiliyorum.) Fakat ikisinden birini öğrenmek istiyorum. Rusça öğrenmek istememin sebebi bilgisayarda çok vakit geçiren biriyim ve malum oyunlarda çok Rus oluyor. Hem onlarla iletişim kurmak için hem de daha çok kullanılan bir dil olduğu için. Bulgarca öğrenmek istememin sebebi 1-2 yılda bir Bulgaristan'a gidiyoruz ve hiçbir şey anlamıyorum. Sizce hangisini öğrenmeliyim?

İngilizcenizin çok iyi olduğunu söylemişsiniz zaten. Benim önerim ekonomik ve askerî anlamda güçlü ülkelerin dilini öğrenmeye çalışmanız. Hangi dili öğrenmek istediğiniz ileride yapacağınız meslek ve ileride yaşamak istediğiniz yere bağlı olarak değişebilir. Dilbilim ile ilgili işlerle uğraşmayı düşünmüyorsanız benim önerim Almanca, İspanyolca ve Çince dillerinden birini öğrenmeniz. Bulgarca öğrenmesi zor bir dil ve çok konuşulan bir dil de değil, bu kadar zahmete değeceğini düşünmüyorum. İngilizce size her türlü yardımcı olacaktır dilini bilmediğiniz ülkelerde. Ancak unutmayın ki öğreneceğiniz her dilin size hem kariyer anlamında hem de kültür anlamında az ya da çok bir faydası olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı