Hangi dili öğrenmeliyim?

Yazılımcı olmayı düşünüyorum. Sayısal okumayı düşünüyorum. Okul açılınca 11. sınıfa başlamış olacağım.
Yazılımdan çok anlamam ama çok kullanılan diller uygulama geliştirmek için mantıklı olabilir.

Ayrıca refahı yüksek yerlerin dilleri de bir ihtimal orada iş bulma açısından olabilir. 😁

Benim gittiğim okulda sadece İngilizce var. Teşekkür ederim.
Anladım ama şunu kastetmiştim mesela benim okulumda Almanca dersi var ve çoğu okulda da var bu yüzden etrafta Almanca dersi içerikleri diğerlerine göre daha fazladır diye düşündüm.İyi geceler.

Anladım ama şunu kastetmiştim mesela benim okulumda Almanca dersi var ve çoğu okulda da var bu yüzden etrafta Almanca dersi içerikleri diğerlerine göre daha fazladır diye düşündüm. İyi geceler.

Dediğinizi anladım ama ben kendimi pek iyi ifade edemedim kusura bakmayın. İyi geceler.

Yazılımdan çok anlamam ama çok kullanılan diller uygulama geliştirmek için mantıklı olabilir.

Ayrıca refahı yüksek yerlerin dilleri de bir ihtimal orada iş bulma açısından olabilir. 😁

2. dediğiniz gibi bakıyorum biraz da. Almanya'da yazılım sektörü filan ne haldedir bilmem ama.

Yazılım için İngilizce zaten heryerde bilindiği için yeterli bir dil. Ha yine de öğrenmek istiyorsan Almanca ve İspanyolca derim. Ve farklı dil yerine farklı yazılım dili öğrensen daha mantıklı.

Geri
Yukarı