Hangi el konsolu daha iyi?

Stranger35

Femtopat
Daha fazla  
Benim seçimlerim göre.
Steam Deck vs ASUS ROG Ally seçenekleri kaldı ve birini alacağım.
Steam Deck aslında çok iyi bir konsol ve oynayacakları oyunların çoğu onda da çalışır diye düşünüyorum ve şarj dayanıklılığıda önemli bir gereksinim benim için.
ASUS ROG Ally benim için performans değil de oyun darcığı gibi. Çünkü Windows 11 var ve her oyunu oynayabilirim yani Steam bilr sizce hangisi daha mantıklı?
Veya önerdiğiniz diğer handhelderi de söyleyebilirsiniz. Fakat gine de hangisi Steam Deck mi ASUS ROG Ally mı olduğunu söyleyin.

Bütçen varsa ROG Ally derim.

Gerçi hangi oyunları oynayacağınada bağlı biraz, indie vs takılırım dersen deck F/P olabilir,
Ama ben hard oyunlar oynayacağım triple a takılacağım dersen ROG Ally.

Ha Steam Deck kaldırır mı kaldırır ama 720p 30 FPS.

Steam Deck'in işletim sistemi SteamOS 3.0 linux tabanlı, linux kullanabilirim veya tecrübe etmek isterim dersen steam deck al. Yoksa kesinlikle Asus ROG Ally

Denemedim, ama Linux'unda hiçbir problemi yok, sadece anticheat olan oyunlar oynanmıyor, eksikliğini hissetmiyorum, ayrıca Epic Games vs kuruluyor ( performans düştü ama o kadar da değil.)

Steam Deck'te Windows driverları problemli bildiğim kadarıyla, pek iyi performans vermiyor.

Bilmiyorum fakat Linux biraz yani şey ne desem bilemedim ama Windows tanıdık ve her şeyi destekliyor yani Windows'a yakınım ve Xbox var bende we Switch ve laptop var yani ben Xbox Game Pass aldım kullanıyorum Windows'a kullanabilirim rahatlıkla ve Switch'den sıkıldım o yüzden bakıyorumyani aslında bakılınca Linux mü Windows mu?

500nit - 1080p - 120 Hz ekranda oyun oynamak tabi fark yaratir ama Ally konsol olarak benim aklima pek yatmiyor fiyat acisindan. Bir konsola 30K civari para vermek bence sacma.

Daha dün aynı soruyu burada tartıştım ve ben şahsen Steam Deck almaya karar verdim. ROG Ally neredeyse Steam Deck'in 2 katı fiyata ve Windows 11 ile geldiği için biraz daha avantajlı gibi ancak oynayacağınız oyunlar da bu avantajı belirleyecektir. Ben şahsen emülasyon ve indie oyunlar oynamak için almayı düşünüyorum.

Her iki cihazda da ne yaparsanız yapın zaten tüm oyunları en düşük ayarlarda oynayacağınızı düşünecek olursak bence fiyat olarak deck daha mantıklı. Handheld konsolla fps/savaş/silah oyunları oynamanın ne kadar mantıklı olacağını düşünürsek Valorant, PUBG ve Fortnite gibi sadece Windows özel oyunlarının da bir fark yaratacağını düşünmüyorum.

Uzun lafın kısası hikaye oyunları vs. oynayacaksan deck hem ucuz hem de zaten Low ayarlarda oynayacağın için 40-50 FPS yeterli gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı