Hangi oyun konsolu alınmalı?

mevsres

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bir oyun konsolu almayı düşünüyorum. Bilgisayarım yok, hangi oyun konsolunu almam gerektiği konusunda kararsızım çünkü uzun zamandır piyasayı takip etmiyorum ve bilgim yok.

Bütçe sorun değil, her türlü konsolu alabilecek bütçem var, PS5 var, Series X var, Series S var, hangisinin ne olduğu konusunda bilgim yok. Önerilerinizi bekliyorum.

Arkadaşlar merhaba, bir oyun konsolu almayı düşünüyorum. Bilgisayarım yok, hangi oyun konsolunu almam gerektiği konusunda kararsızım çünkü uzun zamandır piyasayı takip etmiyorum ve bilgim yok.

Bütçe sorun değil, her türlü konsolu alabilecek bütçem var, PS5 var, Series X var, Series S var, hangisinin ne olduğu konusunda bilgim yok. Önerilerinizi bekliyorum.
Xbox Series X + Gamepass Ultimate al yoluna bak.

PS5 al Xbox Series S seçenek değil Xbox Series X beğendiğim bir konsol ama PS5 daha iyi exclusive oyunlar ve PS4 oyunları oynama açısından PS5'i tercih ederdim ama Xbox Series X'de boş rakip değil.

Bilgisayarınız yoksa ben Series X öneririm.

Bütçe sorun değilse, PS5 + Xbox Series X yapardım herhalde :D
Zira X alamadım mesela şahsen, PS5, Series S, PC, Meta Quest 3 falan şeklinde devam ediyorum, eksiğim Nintendo kaldı ama emülatör vs ile PC'de idare ediyorum şimdilik :D

Xbox ile Gamepass Ultimate alıp devam edersiniz arkadaşın dediği gibi.

PS5 ile de 1-2 senelik Deluxe üyelik alırsınız, kütüphanedeki oyunları oynar bitirirsiniz, sonra isterseniz kutulu vs diye gidersiniz diskli versiyon alırsanız.

Her iki taraf da avantajlı.. PS'te PS Exclusive denen platforma özel oyunlar var, hesapta böyle ama ufak ufak PC'ye de getirmeye başladılar aradan 1 sene geçtikten sonra falan, gelecekte ne olur bilemeyiz elbet ve her oyun da gelmiyor tabi. Örn: Gran Turismo gibi.

Xbox tarafında ise özel oyun yok ama Gamepass sayesinde çıktığı gibi sisteme giren oyunlar var. Uzun süre de ayrılmadıklarından kafanıza göre oynayabiliyorsunuz.

Ayrıca Ubisoft+ da ülkemizde Xbox üzerinden kullanıma sunuldu, üye olduğunuzda hem Xbox hem de PC üzerinden Ubi+ kütüphanesine erişip oynayabiliyorsunuz aylık ücretle.

İlerde bilgisayar alırım dersen PS5 veya ben PC almam alakam yok dersen Xbox series X al. Series S boşa para israfı bir konsol.

Yeni konular

Geri
Yukarı