Hangi oyun konsolu alınmalı?

Bütçe sorun değilse, PS5 + Xbox Series X yapardım herhalde :D
Zira X alamadım mesela şahsen, PS5, Series S, PC, Meta Quest 3 falan şeklinde devam ediyorum, eksiğim Nintendo kaldı ama emülatör vs ile PC'de idare ediyorum şimdilik :D

Xbox ile Gamepass Ultimate alıp devam edersiniz arkadaşın dediği gibi.

PS5 ile de 1-2 senelik Deluxe üyelik alırsınız, kütüphanedeki oyunları oynar bitirirsiniz, sonra isterseniz kutulu vs diye gidersiniz diskli versiyon alırsanız.

Her iki taraf da avantajlı.. PS'te PS Exclusive denen platforma özel oyunlar var, hesapta böyle ama ufak ufak PC'ye de getirmeye başladılar aradan 1 sene geçtikten sonra falan, gelecekte ne olur bilemeyiz elbet ve her oyun da gelmiyor tabi. Örn: Gran Turismo gibi.

Xbox tarafında ise özel oyun yok ama Gamepass sayesinde çıktığı gibi sisteme giren oyunlar var. Uzun süre de ayrılmadıklarından kafanıza göre oynayabiliyorsunuz.

Ayrıca Ubisoft+ da ülkemizde Xbox üzerinden kullanıma sunuldu, üye olduğunuzda hem Xbox hem de PC üzerinden Ubi+ kütüphanesine erişip oynayabiliyorsunuz aylık ücretle.
Sadece Gamepass değil hocam Xbox'ın farklı güzel yanları da var. Eğer Xbox'ın tek olayı Gamepass olsa büyük ihtimalle almazdım bile.

Hocam ama PS tarafında FPS Boost yok 30 FPS kilitli olan PS4 oyunları bu sebepten 30 FPS çalışıyor.

PS4 Pro kullanırken bile 30 FPS veriyor ama bunu kaldırabiliyorsun bir konsol yazılım açığı ile PS5'te en beğendiğim şey tasarımı oldu gerisi boş oyunlarda Xbox çok daha iyi PS konsollarında en nefret ettiğim şey kırılmamaları PS5 bile yeni kırıldı Xbox 360 vs PS3 döneminden beri böyle bir inadı var Sony'nin ama PS Plus oyunları çok iyi exclusive olarak.

PS4 Pro kullanırken bile 30 FPS veriyor ama bunu kaldırabiliyorsun PS5'te en beğendiğim şey tasarımı oldu gerisi boş oyunlarda Xbox çok daha iyi PS konsollarında en nefret ettiğim şey kırılmamaları PS5 bile yeni kırıldı Xbox 360 vs PS3 döneminden beri böyle bir inadı var Sony'nin ama PS Plus oyunları çok iyi exclusive olarak.
PS5 kırıldıysa Series X yanına alayım bir tane ikinci el 😀 Bence PS5+Series S veya Series X+kırık PS4 iyi ikili olur. Tabi PS4 piyasası coşmuş şöyle enayinin birinden 4000 liraya getirdin mi o zaman Series X ile güzel ikili olurlar.

PS5 kırıldıysa Series X yanına alayım bir tane ikinci el 😀

4.03 kırıldı sadece Xbox Series X alındığında zaten Game Pass ile kırılmış gibi sınırsız oyuna sahip olunuyor ama PS exclusive oyunları yok gerisi var özellikle Forza Horizon var. Ama Xbox ülkemizde pek tutulmuyor PlayStation sahipleri konsollarını her zaman üstün görüyor ama bakıyorsun Nintendo Switch PS4'ten fazla satmış popülerlik önemli ama Xbox Series X benim gözümde PS5'ten her zaman bir tık altta görünecek iki dev konsol markasının tarihi nedeniyle. Xbox alırken her zaman 3K hatası gibi hatalar olur mu diye düşünmeden olmuyor.

4.03 kırıldı sadece Xbox Series X alındığında zaten Game Pass ile kırılmış gibi sınırsız oyuna sahip olunuyor ama PS exclusive oyunları yok gerisi var özellikle Forza Horizon var. Ama Xbox ülkemizde pek tutulmuyor PlayStation sahipleri konsollarını her zaman üstün görüyor ama bakıyorsun Nintendo Switch PS4'ten fazla satmış popülerlik önemli ama Xbox Series X benim gözümde PS5'ten her zaman bir tık altta görünecek iki dev konsol markasının tarihi nedeniyle.
Series X alınıp PS özel oyunları için yanına 4-5K fiyata kırık PS4'te mantıklı olur gibi.

Bütçen PS5 ve Series X'e yetiyorsa neden donanım olarak daha zayıf bir cihaz olan Series S'i almak istersinki?
Arkadaş PS5 tercih ederse yanına ikinci elden 7K gibi bir fiyata Series S çekebilir bence bu sayede Xbox'ta bulunan Fps boost destekli veya geriye dönük uyumlu oyunları oynar hatta isterse Xbox'a emulatörde kurar.

Series X alınıp PS özel oyunları için yanına 4-5K fiyata kırık PS4'te mantıklı olur gibi.

Kesinlikle Xbox Series X yanına oyun bütçesine kırık PS4 almak mantıklı ama Xbox Series X'in çok eksisi var örneğin tasarım. Xbox Series X tasarımı hakkında diyorum ki şu tasarımcılar değişsin artık PS5 çok karizmatik bir konsol ama Xbox Series X siyah boş bir tasarıma sahip tasarım olarak PS5'in yanında tasarımdan dolayı mantıklı bir seçenek gibi durmuyor bir kişi almaya geldi diyelim Xbox Series X'e bakıyor diyor ki bu nasıl bir tasarım diyor PS5'e bakıyor karizmatik diyor ama Xbox tarihi o kadar kötü olduğu için PS5'i seçiyor. Xbox markasının geçmiş sorunlarından dolayı PS5 mantıklı seçenek gibi (oyun fiyatlarından bahsetmiyorum).

Yeni konular

Geri
Yukarı