Hangi el konsolu daha iyi?

Daha dün aynı soruyu burada tartıştım ve ben şahsen Steam Deck almaya karar verdim. ROG Ally neredeyse Steam Deck'in 2 katı fiyata ve Windows 11 ile geldiği için biraz daha avantajlı gibi ancak oynayacağınız oyunlar da bu avantajı belirleyecektir. Ben şahsen emülasyon ve indie oyunlar oynamak için almayı düşünüyorum.

Her iki cihazda da ne yaparsanız yapın zaten tüm oyunları en düşük ayarlarda oynayacağınızı düşünecek olursak bence fiyat olarak deck daha mantıklı. Handheld konsolla fps/savaş/silah oyunları oynamanın ne kadar mantıklı olacağını düşünürsek Valorant, PUBG ve Fortnite gibi sadece Windows özel oyunlarının da bir fark yaratacağını düşünmüyorum.

Uzun lafın kısası hikaye oyunları vs. oynayacaksan deck hem ucuz hem de zaten Low ayarlarda oynayacağın için 40-50 FPS yeterli gelir.

Peki sizce fiyata bakmazsanız hangisini düşünürsünüz?
Bir de ben Xbox Game Pass var ve Xbox severim.

ROG Ally var ona rakip Lenovo Legion GO geliyor bir de Steam Deck var.

ROG Ally daha güçlü bir cihaz. Ancak SteamOS 3.0 yayınlandığı gibi Steam Deck'teki işletim sistemini dahi kurabileceksiniz.

Panel kalitesi vb. faktörlerde de ROG Ally daha önde, onu tercih etmeniz daha mantıklı.

Peki sizce fiyata bakmazsanız hangisini düşünürsünüz?
Bir de ben Xbox Game Pass var ve Xbox severim.

Paraya bakmazsan tabii yapıştır Legion GO, hiç düşünme.

Fakat Legion GO ekran çok büyük gibi görünüyor ve Benin diğer seçeneklerine de bakın.
ASUS ROG Ally.
Steam Deck.
Onexplayer 2 Pro.
Ayaneo hangi model olursa.
Legion GO, biraz büyük sanki.
Bunlardan siz hangisini seçersiniz eğer Legion GO ise yazın ve Legion GO olmadan hangisi olduğunu yazın lütfen.

Benim seçimlerim göre.
Steam Deck vs ASUS ROG Ally seçenekleri kaldı ve birini alacağım.
Steam Deck aslında çok iyi bir konsol ve oynayacakları oyunların çoğu onda da çalışır diye düşünüyorum ve şarj dayanıklılığıda önemli bir gereksinim benim için.
ASUS ROG Ally benim için performans değil de oyun darcığı gibi. Çünkü Windows 11 var ve her oyunu oynayabilirim yani Steam bilr sizce hangisi daha mantıklı?
Veya önerdiğiniz diğer handhelderi de söyleyebilirsiniz. Fakat gine de hangisi Steam Deck mi ASUS ROG Ally mı olduğunu söyleyin.

iPhone 15 :D
Şaka bir yana ASUS ROG Ally aslında bir el bilgisayarı gibi, Steam Deck'e de uğraşsanız Windows falan yüklersiniz de biraz uğraştırıcı. O yüzden ASUS ROG Ally alırım, hem oyun oynamak için kullanırım hem de gerekirse bir tablet misali video izlemek için vs. kullanırım.

Geri
Yukarı