Hangi FreeSync monitörde G-SYNC aktif olur?

Arif.Işık

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Arkadaşlar maksiumum 1500 TL bir bütçem var. 144Hz bir monitör arıyorum.
Ekran kartım RTX 2060. şimdi gelelim asıl konuya. FreeSync bir monitör alacağım ve aynı zamanda bu monitörün G-SYNC'de desteklemesi lazım.
LoL CS:GO gibi oyunlarda FPS fazla olacağından dolayı ekranda yırtılmalar olacak. FreeSync olup G-SYNC destekleyen bir monitörü bulmak benim için zor.
Çünkü bu konu hakkında fazla bir bilgiye sahip değilim. Bu konuda yardım istiyorum. Bahsettiğim üzere 1500 TL bütçem var. Uzun lafın kısası.
Aradığım şey 1500 TL civarında FreeSync olupta G-SYNC destekleyen bir monitör. Lütfen bu özelliklere sahip monitörleri önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar.
Arkadaşlar maksiumum 1500 TL bir bütçem var. 144Hz bir monitör arıyorum.
Ekran kartım RTX 2060. şimdi gelelim asıl konuya. FreeSync bir monitör alacağım ve aynı zamanda bu monitörün G-SYNC'de desteklemesi lazım.
LoL CS:GO gibi oyunlarda FPS fazla olacağından dolayı ekranda yırtılmalar olacak. FreeSync olup G-SYNC destekleyen bir monitörü bulmak benim için zor.
Çünkü bu konu hakkında fazla bir bilgiye sahip değilim. Bu konuda yardım istiyorum. Bahsettiğim üzere 1500 TL bütçem var. Uzun lafın kısası.
Aradığım şey 1500 TL civarında FreeSync olupta G-SYNC destekleyen bir monitör. Lütfen bu özelliklere sahip monitörleri önerir misiniz?

Eğer sadece LOL ve CSGO oynuyorsan FPS'in 144'ün altına düşmeyecektir bu yüzden V-sync açman senin için yeterli.

Oyunlarda aldığın FPS'e göre monitör ayarlarından HZ'ni ayarlayıp V-Sync açarsan belki işini görür henüz deneyemedim kusura bakma.
Cevabın için teşekkür ederim. Birşey sormak istiyorum. 144hz monitörü birtek displayportla bağladığım zaman mı 144hz olur yoksa hdmı 2.0 da kulansam 144hz yi alabilirim ?

Geri
Yukarı