Freesync Monitörde G-Sync Nasıl Aktif Edilir?

164679

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, benim monitörüm Aoc G2260VWQ6 Freesync. Ben biraz araştırdım, çeşitli videoları inceledim, monitörün freesync ayarını aktifleştiriyorlar. Ben bu monitörde o ayarı bulamadım, sonra Nvidia'yı sıfırdan kurdum. Bana G-Sync sekmesi gelmedi. Ekran kartım GTX 1050 ve monitörüm destekliyor. Yapamadım, yardımlarınızı bekliyorum.

Çözüm
Merhaba teşekkürler yazdıgınız için ben G2260VWQ6 ayarlarını karıştırdım vsync i veya baskasını bulamadım dp ile baglı kablosu yardımcı olurmusunuz destekleyen monitörler arasında yer almakta bende g-sync ayarları yok gelmedi güncellememe rağmen

Monitörün ayarlarında FreeSync 'i bulamadım nvdiadada ondan dolayı galiba o G-SYNC ayarları yazısı gelmedi :( dp ile baglı kablo

@Silinen üye Dediğiniz adımların hepsini yaptım fakat, "G-SYNC ON" yazısı ekrandan gitmiyor. Onu nasıl götürebilirim?

Kapattıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın düzeliyor. ;)

Ben sorunu çözdüm.
Öncelikle DPI kablosu ile bağlantısını yapın. Daha sonra ekran kartının ve monitörünün güncel sürücüleri yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatınız.

G-SYNC Compatible Indicator: işaretlerseniz 4. resimdeki gibi G-SYNC ON yazısını oyun esnasında sürekli aktif olur. Ve 5. görselde de görüldüğü üzere monitörün menüsünü açtığınızda V.frequency : 75 Hz (FreeSync ) aktif olduğunu görürsünüz.

AOC_G2260VWQ6_DRİVER.RAR İNDİR
NVIDIA Driver İNDİR
GeForce Experience İNDİR

1-
asasas.jpg

2-
dewsewwe.jpg

3-
asasasa.jpg

4-
ggggg.jpg

5- (Aşağıdaki resim videodan alıntıdır

gghggghh.png

6-Ultra - FreeSync - G-SYNC
Doommmm.jpg

7-
açık olduğunda V.frequency 75 Hz (FreeSync)
kapalı olduğunda V.frequency 75 Hz
free.jpg
Ben sorunu çözdüm.
Öncelikle DPI kablosu ile bağlantısını yapın. Daha sonra ekran kartının ve monitörünün güncel sürücüleri yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatınız.

G-SYNC Compatible Indicator: işaretlerseniz 4. resimdeki gibi G-SYNC ON yazısını oyun esnasında sürekli aktif olur. Ve 5. görselde de görüldüğü üzere monitörün menüsünü açtığınızda V.frequency : 75 Hz (FreeSync ) aktif olduğunu görürsünüz.

AOC_G2260VWQ6_DRİVER.RAR İNDİR
NVIDIA Driver İNDİR
GeForce Experience İNDİR

1-
Eki Görüntüle 360983
2-
Eki Görüntüle 360978
3-
Eki Görüntüle 360977
4-
Eki Görüntüle 360979
5- (Aşağıdaki resim videodan alıntıdır

Eki Görüntüle 360980
6-Ultra - FreeSync - G-SYNC
Eki Görüntüle 360991
size steamdan ulaşabilirmiyim hala aynı yapamadım :(

Display port bağlı, son güncelleme yüklü ve nvidia'nın yayınladığı listedeki monitörlerden birine sahipsen; otomatik açılıyor.

Ben Hitman 2 ultra ayarlarda açtım, 120-130 fpsde baya akıcı oynattı ama ekran kartı gereğinden fazla ısındı gibi hissettim. Zamanım yoktu g-sync kapatıp test edemedim. Yani bu özellik freesync monitörlerde, ekran kartına sıkıntı çıkarıyor mu bilemiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı