Freesync Monitörde G-Sync Nasıl Aktif Edilir?

164679

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, benim monitörüm Aoc G2260VWQ6 Freesync. Ben biraz araştırdım, çeşitli videoları inceledim, monitörün freesync ayarını aktifleştiriyorlar. Ben bu monitörde o ayarı bulamadım, sonra Nvidia'yı sıfırdan kurdum. Bana G-Sync sekmesi gelmedi. Ekran kartım GTX 1050 ve monitörüm destekliyor. Yapamadım, yardımlarınızı bekliyorum.

Çözüm
Merhaba teşekkürler yazdıgınız için ben G2260VWQ6 ayarlarını karıştırdım vsync i veya baskasını bulamadım dp ile baglı kablosu yardımcı olurmusunuz destekleyen monitörler arasında yer almakta bende g-sync ayarları yok gelmedi güncellememe rağmen

Monitörün ayarlarında FreeSync 'i bulamadım nvdiadada ondan dolayı galiba o G-SYNC ayarları yazısı gelmedi :( dp ile baglı kablo

@Silinen üye Dediğiniz adımların hepsini yaptım fakat, "G-SYNC ON" yazısı ekrandan gitmiyor. Onu nasıl götürebilirim?

Kapattıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın düzeliyor. ;)

Ben sorunu çözdüm.
Öncelikle DPI kablosu ile bağlantısını yapın. Daha sonra ekran kartının ve monitörünün güncel sürücüleri yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatınız.

G-SYNC Compatible Indicator: işaretlerseniz 4. resimdeki gibi G-SYNC ON yazısını oyun esnasında sürekli aktif olur. Ve 5. görselde de görüldüğü üzere monitörün menüsünü açtığınızda V.frequency : 75 Hz (FreeSync ) aktif olduğunu görürsünüz.

AOC_G2260VWQ6_DRİVER.RAR İNDİR
NVIDIA Driver İNDİR
GeForce Experience İNDİR

1-
asasas.jpg

2-
dewsewwe.jpg

3-
asasasa.jpg

4-
ggggg.jpg

5- (Aşağıdaki resim videodan alıntıdır

gghggghh.png

6-Ultra - FreeSync - G-SYNC
Doommmm.jpg

7-
açık olduğunda V.frequency 75 Hz (FreeSync)
kapalı olduğunda V.frequency 75 Hz
free.jpg
Daha önce öyle bir şey duymadım, bir ara NVIDIA FreeSync'ye izin vermişti, o da 12 monitörde sadece. O monitörler arasında sizin monitörünüz yok. Büyük ihtimalle kullandığınızı sanıyor olabilirsiniz.

Bu kadar bir şeyi imkansız görmenizi doğrusu anlayamadım biraz araştırmış olsaydınız bu açıklanan monitörlerde sorunsuzca bu yeniliğin desteklenebildiği ve listede olmayan diğer Freesync monitörler ile de bu özelliğin açılabilidiğini ancak sadece sorunsuz çalışma garantisi olmadığını bilirdiniz zamanla tüm Freesync monitörlerin bu destekten faydalanabileceğini düşünüyorum ve G-sync monitöre para verenlere üzülüyorum ben olsam kendime de üzülürdüm çünkü gelen bu özellikle gerçek G-sync arasında gözle görülür farkın olacağını zannetmiyorum. Benim monitörüm listede yok ancak aktif ettiğimde denediğim BF 5 oyununda hayatımda daha önce hiç yaşamadığım bir akıcılık elde ettim.

Aynı Marka/Model monitör bende de var. AOC G2260VWQ6 ile 1050 TI bağlantısını DPI kablosu ile bağladım ve NVIDIA denetim masası ayarlarından G-Sync açtım ama AOC G2260VWQ6 monitörün ne kadar FREESYNC yazsa da kullanabileceğimi sanmıyorum ben açıkçası.

11.jpg

Merhaba arkadaşlar, benim monitörüm Aoc G2260VWQ6 Freesync. Ben biraz araştırdım, çeşitli videoları inceledim, monitörün freesync ayarını aktifleştiriyorlar. Ben bu monitörde o ayarı bulamadım, sonra Nvidia'yı sıfırdan kurdum. Bana G-Sync sekmesi gelmedi. Ekran kartım GTX 1050 ve monitörüm destekliyor. Yapamadım, yardımlarınızı bekliyorum.

Dostum monitörünü kasana kesinlikle Display Port aracılığıyla bağla, monitörünün ayarlarında FreeSync'nin açık olduğundan emin ol.

Bunları yaptığın taktirde Nvidia denetim masasında 'Ekran' başlığı altında 'G-SYNC ayarları' yazısını görmen gerekiyor.

Dostum monitörünü kasana kesinlikle Display Port aracılığıyla bağla, monitörünün ayarlarında FreeSync'nin açık olduğundan emin ol.

Bunları yaptığın taktirde Nvidia denetim masasında 'Ekran' başlığı altında 'G-SYNC ayarları' yazısını görmen gerekiyor.

Monitörün ayarlarında FreeSync açmak için hangi ayarlarının açık olması gerek?

Monitörün ayarlarında FreeSync açmak için hangi ayarlarının açık olması gerek?

Şahsen olması gerekeni söyledim açılabiliyorsa monitörden Freesync aktif edilmelidir, kendi monitörümde bunu açamadım otomatik açıldığını gördüm onu da şu şekilde izah edeyim; Nvidia denetim masasından G-sync ayarını kapalı tuttuğumda monitör ayarlarında yazan V.frequency 75 Hz olarak görünmekte lakin G-sync'yi aktifleştirip uygula dedikten sonra ekran bir göz kırpması gibi gidip geliyor ve monitör ayarlarında artık V.frequency yazan yerin karşısında Freesync yazısı oluyor, bu şekilde anlayabilirsiniz diye düşünüyorum. :)

Evet ayarlarda gördüm. Monitörün ayarlarını sıfırladım. NVIDIA denetim masası ayarlarında kapatıp açtım ama değişmiyor aşağıdaki yazı.
H.frequency: 84KHz
V.frequency : 75 Hz

Evet ayarlarda gördüm. Monitörün ayarlarını sıfırladım. NVIDIA denetim masası ayarlarında kapatıp açtım ama değişmiyor aşağıdaki yazı.
H.frequency: 84KHz
V.frequency : 75 Hz

Bu yazan 75 Hz değerine oyun içerisinde baktığınızda kaç yazıyor? Eğer yine 75 Hz yazıyorsa G-sync aktif olmamış demektir. Nvidia denetim masasından kapatın tekrar açın bunun üzerinde bilgisayarı yeniden başlatın ve masaüstündeyken bakın ne yazıyor?

Aynı Marka/Model monitör bende de var. AOC G2260VWQ6 ile 1050 TI bağlantısını DPI kablosu ile bağladım ve NVIDIA denetim masası ayarlarından G-Sync açtım ama AOC G2260VWQ6 monitörün ne kadar FREESYNC yazsa da kullanabileceğimi sanmıyorum ben açıkçası.

Eki Görüntüle 360889
Merhaba teşekkürler yazdıgınız için ben G2260VWQ6 ayarlarını karıştırdım vsync i veya baskasını bulamadım dp ile baglı kablosu yardımcı olurmusunuz destekleyen monitörler arasında yer almakta bende g-sync ayarları yok gelmedi güncellememe rağmen
nitörünü kasana kesinlikle Display Port aracılığıyla b

Monitörün ayarlarında FreeSync 'i bulamadım nvdiadada ondan dolayı galiba o G-SYNC ayarları yazısı gelmedi :( dp ile baglı kablo

Son düzenleme:

@Silinen üye Dediğiniz adımların hepsini yaptım fakat, "G-SYNC ON" yazısı ekrandan gitmiyor. Onu nasıl götürebilirim?

Kapattıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın düzeliyor. ;)

Ben sorunu çözdüm.
Öncelikle DPI kablosu ile bağlantısını yapın. Daha sonra ekran kartının ve monitörünün güncel sürücüleri yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatınız.

G-SYNC Compatible Indicator: işaretlerseniz 4. resimdeki gibi G-SYNC ON yazısını oyun esnasında sürekli aktif olur. Ve 5. görselde de görüldüğü üzere monitörün menüsünü açtığınızda V.frequency : 75 Hz (FreeSync ) aktif olduğunu görürsünüz.

AOC_G2260VWQ6_DRİVER.RAR İNDİR
NVIDIA Driver İNDİR
GeForce Experience İNDİR

1-
asasas.jpg

2-
dewsewwe.jpg

3-
asasasa.jpg

4-
ggggg.jpg

5- (Aşağıdaki resim videodan alıntıdır

gghggghh.png

6-Ultra - FreeSync - G-SYNC
Doommmm.jpg

7-
açık olduğunda V.frequency 75 Hz (FreeSync)
kapalı olduğunda V.frequency 75 Hz
free.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı