Hangi güvenlik yazılımlarını kullanıyorsunuz?

Kaspersky'da zaten zararlı web sitelerden koruma özelliği var.
Advanced Systemcare vb. iObit ürünlerini kaldırın.
Kaspersky IS/TS+AC+360 Total+Bitdefender IS/TS + Avira kullanılmaz, o sistem çöp olur kullanamazsın.
Birden fazla antivirüs kullanılmaz.
Malwarebytes'ın web protection özelliği, diğer antivirüsler kadar gelişmedi. (Zaten kendisi anti malware) Çoğu zaman false positive veriyor, onun yerine Kaspersky'ın WP özelliği zaten var.

Sisteminize Çin Seddi inşa etmişsiniz siz. Ama orijinal Çin Seddi'nin aksine, bir darbeyle yok olabilecek bir Çin Seddi.
Yanlış anladınız sanırım, şu an sistemimde sadece Kaspersky IS + Advanced SC +Malwarebytes Chrome eklentisi mevcut. Advanced Systemcare'ın gerçek zamanlı koruyucu özelliği de kapalı ayrıca, sadece çerezleri vs. temizlemek için kullanıyorum. Ayrıca IOBit ürünlerini seviyorum şahsen, Malwarebytes'ın PUP olarak algılaması dışında bir problem yok.

Kaspersky IS+AC+360 ts+Avira+Bitdefender bir arada kullanılır mı manyak mıyım ben 😄 orada bahsettiğim şu, 360 TS'de Avira+Bitdefender motoru var. Kaspersky'e alternatif olarak kullanılabilir dedim. 👍

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış anladınız sanırım, şu an sistemimde sadece Kaspersky IS + Advanced SC +Malwarebytes Chrome eklentisi mevcut. Advanced Systemcare'ın gerçek zamanlı koruyucu özelliği de kapalı ayrıca, sadece çerezleri vs. temizlemek için kullanıyorum. Ayrıca IOBit ürünlerini seviyorum şahsen, Malwarebytes'ın PUP olarak algılaması dışında bir problem yok.

Kaspersky IS+AC+360 ts+Avira+Bitdefender bir arada kullanılır mı manyak mıyım ben 😄 orada bahsettiğim şu, 360 TS'de Avira+Bitdefender motoru var. Kaspersky'e alternatif olarak kullanılabilir dedim. 👍
Advanced Systemcare güvenilir bir uygulama değil. Çerezleri silmek için CCleaner kullanın. IObit firmasının geçmişi kirli, kaldırmanızı öneririm. Sistemle ilgili sorunlar çıkartabilecek bir uygulama.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben daha çok ağımı korumaya odaklanıyorum. Evde 6 tane İnternete bağlı cihazım var. Sonuç olarak hepsini etkiliyor.
  • Windows 10 1909 Pro (2 PC)
  • Android 9.0 Pie / Android 8.0 Oreo (2 Telefon)
  • Android TV (Android sürümünü hatırlamıyorum. Fakat güncel değil).
  • RPi 4
Windows işletim sistemleri üzerinde Yerel Grup İlkesi, Hizmetler, Windows Defender Firewall ve SysHardener kullanarak kendime göre konfigürasyon oluşturdum. Yedeklerini aldım. Sıfırlama yapsam bile konfigürasyonlarımı yedekten geri yükleyebiliyorum.

Android üzerinde kullanmadığım uygulamarı ve işlemleri sonlandırdım/kapattım.

RPi 4 üzerinde yerel Pi-Hole DNS sunucum var. 2.1 milyon kara liste içeriyor. Yani içerisinde her türlü reklam/takipçi, malware, mining, phishing, veri toplayan, ağımı gereksiz meşgul eden domainler/IP adresleri mevcut. Bütün cihazlarda otomatik olarak engelleniyor. Sorgulanan bütün domainleri görebiliyorum ve istediklerimi manuel olarakta engelleyebiliyorum.

Bütün cihazlarımda DNS sorgularım DNS over HTTPS üzerinden aktarılıyor. DNSSEC destekleniyor. Sorgularımın günlükleri tutulmuyor. ISS'den aldığım Dynamic IP adresleri de CGN'ye bağlı değil. Bunun güvenlikle bir alakası yok, fakat yine de iyi bir ayrıcalık oluyor.

Bunlar dışında birkaç çözüm daha kullanıyorum. Hepsini ayrıntılı yazmaya üşendim.

COMODO IS ile tam tarama yaparken imza kontrolü aşırı uzun sürüyor. Sanırım 5400RPM HDD ile kullanılması iyi değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı