Hangi ev modeli daha iyi?

smithblacksmith

Kilopat
Makaleler
10
Daha fazla  
Merhaba,

TOKİ'den arsa çıktı, yerler 2 yıldır açıklanmadı ama açıklanırsa ev yaptırmam gerekiyor.

100 m² için ortalama fiyatlar;
Ahşap 3 milyon ₺
Taş ev: 2 milyon ₺
Çelik konstrüksiyon 1,2 milyon ₺
Betonarme 1 milyon ₺ civarı.
Prefabrik 600 bin ₺

Fiyatları ben bu şekilde buldum, daha detaylı araştırınca daha uygun yerler çıkabilir belki güvenilir olmak kaydıyla...

Siz olsanız hangisi derdiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

TOKİ'den arsa çıktı, yerler 2 yıldır açıklanmadı ama açıklanırsa ev yaptırmam gerekiyor.

100 m² için ortalama fiyatlar;
Ahşap 3 milyon ₺
Taş ev: 2 milyon ₺
Çelik konstrüksiyon 1,2 milyon ₺
Betonarme 1 milyon ₺ civarı.
Prefabrik 600 bin ₺

Fiyatları ben bu şekilde buldum, daha detaylı araştırınca daha uygun yerler çıkabilir belki güvenilir olmak kaydıyla...

Siz olsanız hangisi derdiniz?
Pek bir bilgim yok ama daha uyguna yaptırılabilir.

Taş ev hep hoşuma gitmiştir. Uzun ömürlü oluyorlar ama fiyat diğerlerine göre yüksek.
Kaliteli olacaksa çelik konstrüksiyon tercih ederdim. Betonarme yapıya göre daha uzun ömürlü ve sağlam olacaktır. Malzemenin kalınlığı ve kalitesi etkili.
Bütçem varsa taş ev tercih ederdim. Bütçem yoksa çelik ya da betonarme.
Aynı kalitede işçilik ve malzeme ile yapıldığını düşünerek diyorum. İyi yapılmış betonarme evi kötü yapılmış çelik konstrüksiyon eve tercih ederim.

Tokiden arsa nasıl alınıyor ? Toki ihalelerle şirketlere inşa ettirdiği berbat apartman dairelerini çekilişle satmıyor muydu ? Onun dışında işyeri, sanayi kampüsü vb. inşa edip satıyor. Arsa nasıl satıyor ve nasıl alınıyor ? Çekiliş ile mi ?

Tokiden arsa nasıl alınıyor ? Toki ihalelerle şirketlere inşa ettirdiği berbat apartman dairelerini çekilişle satmıyor muydu ? Onun dışında işyeri, sanayi kampüsü vb. inşa edip satıyor. Arsa nasıl satıyor ve nasıl alınıyor ? Çekiliş ile mi ?
Toki İlk evim arsa projesi kapsamında çekilişle konut satar gibi çekiliş yaptılar.

Sitesine ilk evim arsa yazdığınızda ulaşabilirsiniz

Geri
Yukarı