Hangi internet sağlayıcısını önerirsiniz?

Ama destekleyen hızı 69 Mbps olarak tespit etmiş. Fiber internetin hız değeri de 24 Mbps'den başlamıyor mu? Yani otomatik olarak desteklenmiş olmuyor mu?

TurkNet için ben de olumlu yorumlar okudum. Online oyunlarda nasıl performans sergiliyor bilginiz var mı?
Turknet pingleri şuanda yüksek. Yanlış yönlendirmeler ve yoğunluk sebepli pinglerinde baya yükselme var. Comnet denilen firmadan zaten uzak durun. Diğer firmalara bakmanızı öneririm.

Hocam eğer fiber olsaydı direkt 100 Mbps gösterirdi ve mesafeyi 0 metre olarak gösterirdi. Ayrıca yine fiber olsaydı evinize kadar ince sarı bir kablo gelirdi. Şu anki altyapınız VDSL ve 75 Mbps'e kadar olan paketleri rahatlıkla alabilirsiniz.
Teşekkür ederim. Ya şöyle sayfalar hızlıca açılsın ve online oyunlarda ping değerim 40-50'yi geçmesin istiyorum artık, bunun için fiber bağlatmama gerek yok sanırsam. Bu talebimi bu bağlantı türüyle, paketi yükselterek karşılayabilirim sanırsam yanlış mıyım? Bir de fiber bağlatmak için hangi mercilerle iletişime geçmek gerekiyor ve süreç nasıl işliyor? Aydınlatırsanız çok sevinirim.

Teşekkür ederim. Ya şöyle sayfalar hızlıca açılsın ve online oyunlarda ping değerim 40-50'yi geçmesin istiyorum artık, bunun için fiber bağlatmama gerek yok sanırsam. Bu talebimi bu bağlantı türüyle, paketi yükselterek karşılayabilirim sanırsam yanlış mıyım? Bir de fiber bağlatmak için hangi mercilerle iletişime geçmek gerekiyor ve süreç nasıl işliyor? Aydınlatırsanız çok sevinirim.
Pinginin düşük olmasını istiyorsan Türknet'i baştan ele. Türk Telekom veya Gibirnet öneririm.

Pinginin düşük olmasını istiyorsan Türknet'i baştan ele. Türk Telekom veya Gibirnet öneririm.
Şuan gıbırnet f/p olarak duruyor ancak forumda bot hesaplar ile reklam yapması ve müşteri hizmetlerinde bazı çalışanlarda üslup sorunu mevcut. Ancak Turknet vs GıbırNet gibi seçim olursa GıbırNet öneririm.
Turknet hakkında daha fazla araştırma yapmaya ittiniz beni. Teşekkürler.
Takıldığınız yer olursa sorabilirsiniz. Aktif Türknet kullancısıyım.

Turknet hakkında ikinci olumsuz görüş. Peki Turkcell'in internet servisiyle ilgili bilginiz var mı?
VDSL de Turkcell fiyatları çok yüksek. Superonline altyapısı varsa o zaman Superonline alın derim. Çünkü hem teknik destek hem ping konusunda gayet iyiler. Ancak TT altyapısında hizmet alacaksanız daha ucuz alternatiflere yönelmenizi öneririm.

Hocam 35 Mbps paket bile çok çok yeter dediğinize. Kendim kullanıyorum ADSL'de iken biraz bekliyordum VDSL geçtim anında açılmaya başladı sayfalar. Fiber talebi için eğer eviniz müstakilse fiber çekmezler gelip. Eğer apartmanda ya da sitede oturuyorsan site yöneticisiyle ya da apartman yöneticisiyle durumu konuşup imza toplayıp müdürlüğe dilekçeyi vermeniz lazım ama bu durumda bu süreç 1-2 yıl sürer gibi. Açıkçası kendi keyiflerine kalmış bir şey tamamen. Eğer fazla inatım derseniz sürekli e-posta yoluyla rahatsız edip il müdürlüğüne baskınlara gelmeniz gerekebilir. Belki o sırada tahammüllerinde kesintiler olup yeter diyerek fiberi çekerler kim bilir. Müdürlükler her yerde farklı işlediğinden kesin bir şey diyemem de.

Geri
Yukarı