Hangi İnternet sağlayıcısını önerirsiniz?

Turk Telekom kullanıyorum. Altyapınız FTTH olduğu için TT başınızı ağrıtmaz. Ben de ADSL altyapıda TT kullanmıştım. Dediğiniz hız düşmesi olayını yaşamıştım kısa süreliğine de olsa.

Onun haricinde BTK, TT altyapısında diğer İSS'lerin 1000 Mbps'e kadar kullanmasına izin verdi. Burada tamamen sizin ihtiyacınız cevabı belirleyecek. Mesela ben yüksek hızda kullanmak isteyeceğimden Comnet ya da Netspeed kullanırdım.

Ancak şu anda TT kullanıyoruz. Şunu çok net belirtebilirim ki 2 senelik taahhüt olduğundan fiyat konusunda başınız hiç ağrımaz. Daha iki hafta önce babam taahhütü yeniledi. Öncesinde 180 TL'ye kullanırken, önümüzdeki iki sene 250 TL'den kullanacağız.

TurkNet, Netspeed, Comnet taahhütsüz olduğundan deneyebilirsiniz. Netspeed sizi ping ve paket kaybı konusunda üzebilir. Birçok kişide duydum bu sorunu ama çok da memnun olan var.

TurkNet'in IPv6 avantajı var ama gerek duyacağınızı pek zannetmem. Şimdilik bu kadar.

@BERWAR Türk Telekom sözleşmemin dolmasına 1 ay var. Ben de sanırım Netspeed'e geçeceğim. En azından taahhüt derdi yok. Türknet Gigafiber aktif olduğunda iptal ettirip Gigafiber'e geçerim diye düşündüm. Türk Telekom'da kalırsam hem 1 yıl taahhüt yapmam gerekecek minimum hem de fatura 200 liranın üstüne çıkacak.

Netspeed VDSL'de akşam saatlerinde ping sorunu var deniyor, umarım pişman olmam.
TurkNet'in GigaFiber müşterilerine özel müşteri hizmetleri var. Bir de Türkiye'de enflasyon o kadar yüksek ki taahhüt avantajlı hâle geldi. Eskiden olsa asla tavsiye etmezdim ancak taahhütün de güzel yanı bu.

TurkNet'in GigaFiber müşterilerine özel müşteri hizmetleri var. Bir de Türkiye'de enflasyon o kadar yüksek ki taahhüt avantajlı hâle geldi. Eskiden olsa asla tavsiye etmezdim ancak taahhütün de güzel yanı bu.
Arıyorum ama ne zaman aktif olacağına dair zaman bilgisi paylaşmıyorlar.

Taahhüt bir yandan iyi ama maksimum 3-4 ay içinde aktif olacağını tahmin ederek böyle bir karar aldım. Türk Telekom'dan devam etsem hem fatura artacak hem de taahhüt can sıkabilir.

Arıyorum ama ne zaman aktif olacağına dair zaman bilgisi paylaşmıyorlar.

Taahhüt bir yandan iyi ama maksimum 3-4 ay içinde aktif olacağını tahmin ederek böyle bir karar aldım. Türk Telekom'dan devam etsem hem fatura artacak hem de taahhüt can sıkabilir.
Zaman bilgisi paylaşmamalarının sebebi, artan altyapı maliyetlerinden dolayı tarihi kesinleştirememeleriymiş. Buraya Ayşegül Hanım yazmıştı. Paylaştıklarında sözlerini tutmadıklarından müşteriler bu durumdan hiç memnun değilmiş. TurkNet de bu kararı almış.

Ben de sanırım Netspeed'e geçeceğim. En azından taahhüt derdi yok. Türknet Gigafiber aktif olduğunda iptal ettirip Gigafiber'e geçerim diye düşündüm. Türk Telekom'da kalırsam hem 1 yıl taahhüt yapmam gerekecek minimum hem de fatura 200 liranın üstüne çıkacak.
Türknet GigaFiber olsaydı ona geçerdim. Büyük ihtimal benim altyapı 1000Mbps desteklemiyor, bir de kendi altyapıları olacağı için olduğum yere asla kendileri gelip yapmaz. NetSpeed ve Türknet Fiber arasında gidip geliyorum bende. Modem ücreti de olmadığı için NetSpeed'e daha yakınım.

Gigafiber altyapınız varsa şüphesiz Turknet.
Türknet ile konuştum GigaFiber'i kendileri döşüyormuş. Evimin orada TT alt yapısı var. Bazı internet sağlayıcıları 100 Mbps destekliyor diyor, bazıları 1000 Mbps çözemedim açıkçası.

Türknet GigaFiber olsaydı ona geçerdim. Büyük ihtimal benim altyapı 1000Mbps desteklemiyor, bir de kendi altyapıları olacağı için olduğum yere asla kendileri gelip yapmaz. NetSpeed ve Türknet Fiber arasında gidip geliyorum bende. Modem ücreti de olmadığı için NetSpeed'e daha yakınım.
Nerede oturuyorsun bilmiyorum ama şu an en çok İstanbul'a yatırım yapmışlar ve ona rağmen İstanbul'un birkaç semtinde var. Yüzdeye vursak yani oran çok küçük çıkacak, umarım büyük şehirler olmak üzere her yere yayılır. 2023 yılında rezalet internetleri kullanmaktan gına geldi.

Netspeed fiber altyapısı çıkıyor sana sanırım, fiberde VDSL kadar şikayet duymadım. Modem de ücretsiz, müşteri hizmetlerine de 15 saniyede bağlanılabiliyor. (Bugün aradım ben de) Netspeed önde bana kalırsa.

@Jira İstanbul'da oturmuyorum. Benim burada GigaFiber altyapıları yok. 15 yıldır TT bile altyapı getirmemişti. Şu an yerel bir internet sağlayıcısından kablosuz 12 Mbps kablosuz kullanıyorum 75 TL'ye. Bu da taathütsüz fatura döneminin kesilmesine daha 20 gün var. Biraz daha bekleyip öyle geçeyim diye düşünüyorum.

Turk Telekom kullanıyorum. Altyapınız FTTH olduğu için TT başınızı ağrıtmaz. Ben de ADSL altyapıda TT kullanmıştım. Dediğiniz hız düşmesi olayını yaşamıştım kısa süreliğine de olsa.
TT çok pahalı ya.

Biraz daha bekleyip öyle geçeyim diye düşünüyorum.
Ben zamanında TT'den geçtim ve süreç böyle işledi. Evrakları istediğiniz vakit yollayıp geçiş sürecinin istediği gün başlamasını da isteyebiliyorsunuz. Belki biraz fikir verebilir.
4 Ocak günü Netspeed resmi sayfasından ön başvuru yaptım, birkaç saat sonra beni aradılar ve birkaç kimlik bilgilerimi isteyip ön başvurumu tamamlayıp E-Postama sözleşmeleri yolladılar. 5 Ocak günü sözleşmelerin çıktısını alıp doldurdum ve MNG Kargo ile ücretsiz bir şekilde yolladım. 6 Ocak günü belgeler ellerine ulaştı ve beni "ne zaman geçiş işlemlerini başlatalım" diye aradılar, ben de 8 Ocak günü başlatın dedim. Bu süreç yaklaşık 48 saat sürüyormuş, 8 Ocak sabah 11'de "geçiş işlemlerini başlattık" diye mesaj attılar ve 9 Ocak yani bugün akşam saatlerinde geçiş işlemleri tamamlanmıştır diye tekrar mesaj attılar. Kullanıcı adımı ve şifremi modem arayüzünden girerek sıkıntısız bir şekilde kullanmaya başladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı