Hangi iPhone Modeli Alınmalı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu bütçeye İphone alınmaz. Alınacaksa da 7 Plus öneririm illa IOS olsun dersen. Ayrıca Apple telefonlarına laf atmakta fiyat konusunda haklısınız ama kağıt üstünde ki değerlerle karşılaştırmak doğru değil. İphone 5S'in 8 MP olan kamerası bile hala çok iyi çözünürlüklerden dolayı. Aynı şekilde işlemcileri de. Haklı olduğunuz kısım ile böyle alternatifler var iken IOS'un tercih edilmemesi gerektiği. Apple fiyatını hemen hemen hakediyor ama bu bütçe de saçma sayılabilir sizin için. Eski telefonlara bile desteği var şu an İphone 5S'e kadar güncelleme veriyor. 2013 yılında çıkmış bir cihaz. Destek, işletim sistemi olarak Apple çok daha öndedir. Android ise F/P bakımından önde. Zaten artık çoğu telefon saf Android değil. Yani bu bütçeye en mantıklı tercih yılbaşında S9+ kovalamak olur. İphone 8'de S9 kadar iyi bir telefon. @BERWAR

Arkadaşın uslüp bence de doğru değil. Ama burada bazı kişilerin düşüncelerini yansıtma şeklide doğru değil. İnsanlar ne alacağını, ne yapacağını benden ya da başkasından izin alacak değil. Samsung ya da iPhone kullanan cahil değil, bu onun kendi tercihi. İkisi de gayet iyi telefonlar üretiyor, isteyen gider alır.

@FurkanAltun Hiçbir Apple modeli fiyatını hak etmiyor, diğer pazarlarda fiyatlari uygun.

@PORSHİUS Bir telefona 10 bin TL veriyorsan artistsin, amacın hava atmaktır başka izahı yok, hiç kendinizi kıvırıp üste çıkamazsınız.

Son düzenleme:
İphone 8 Plus altı serileri tercih etmeni tavsiye etmem. Bir İphone 7 Plus kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim ki her gelen güncelleme de performansım düşüyor telefon açılıp kapanma hızından tut, program giriş sürelerine kadar çok ağırlaştır. İphone 8 Plus parasına da S9+ veya Note 8 gibi şahane telefonlar var bir İOS olarak ben bile hayran kaldım. Annem Note 8 kullanıyor ve tam bir fiyat performans, 1 kere kasma donma vb. şeylerini görmedim.

Bak lütfen kendi yazdığın yorumları anlamadan cevap verme. Sana cevap verdiğim yorumuna bak resmen İphone kullananlarla dalga geçmişsin sonra bana insanları aşağılamaya yönelik yorum diyorsun. 100 Dolar maliyete nereden varıyorsun? Kaynak göster o konuda haklı bulim.

Evet senin gibi ailesini arkadaşlarına hava atmak için borca sokup, fiyatini hak etmeyen ürünleri aldıran bireyler ile dalga geçiyorum. Çünkü artislik yapacak bir yeteneğiniz özelliğiniz ve bilginiz olmadığı için elinizdeki telefon ile insanlardan üstün olduğunuzu düşünüyorsunuz. Narsist kişilik bozukluğunun belirtilerini taşıyorsunuz.

Profilinde yaş bilgisi yer almayan insanlar ile muhattap olmak mantıklı değil. Belirtiğim gibi bu yaşam formları yaptığım yorumdan gocunup tetiklenmişler.

@PORSHİUS
Üyelerin Profilinde yaş bilgisi yok. Bu ürünleri ortamlarda hava atmak için kullandıkları her hallerinden belli oluyor. Bu fiyat politikası ile ürünler alınmaz. Geçmişte ucuz Android modelleri kullandıkları için tüm android telefonları kötü sanıyorlar.
Hocam benim mi yaşımı soruyorsunuz?

XS MAX modelinin maliyeti 443 dolar, X modelinin ise 395 dolar idi. Kaynak arıyorsanız araştırma yapmanız önemli.

Konu IOS-Android düşmanlığı değil, bugün Türkiye'de sadece Iphone modelleri değil fiyatı pahalı olan Android modelleri de var, ben bunları da eleştiriyorum. En başta Mate 20 PRO geliyor bu modellerin başında.

Türkiye'de gerek vergi ve kur yüzünden teknolojik ürünlerin hangisi fiyatını hak ediyor dersek çok az model var orası gerçek. Şu bir gerçek en fahiş fiyattan telefon satışı yapan markalarin başında Apple var, yurdum insanı asgari ücret alıp bu pahalı Iphone ürünlerini alıp hava atma derdinde, Apple markasını eleştirenlere yok Iphone fiyatını sonuna kadar hak ediyor deyip bir telefona 10 bin TL vermeyi mantıklı görüyor.

Iphone modellerinin yaptıklarını çok daha uygun fiyata yapan Android modelleri var, bir telefona bu kadar para vermek saçmalıktır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı