Hangi iPhone SE modeli alınmalı?

ImToretto

Hectopat
Yer
Bursa
Merhaba,
2 telefon arasında kaldım.
1. iPhone SE: %80 pil yüzdesi, fatura mevcut kutu yok(şarj aleti verilecek), hatasız, sorunsuz. Garantisi bitmiş.
2. iPhone SE: %84 pil yüzdesi, kutu fatura mevcut. Çalışmayan aksamı yok fakat. Home tuşunun üstünde hafif bir kılcal çizik var dedi Touch ID de veya basmama gibi bir durum yok denildi. 2 ay daha garantisi var.
Aslında 2. telefon daha mantıklı olarak geliyor fakat acaba ileride sorun teşkil eder mi?
Aşağıya fotoğrafını ekliyorum arkadaşın siteye eklediği fotoğraf bu.
Sizin düşünceleriniz nelerdir?

telefon.png

Merhaba,
1. iPhone SE: %80 pil yüzdesi, fatura mevcut kutu yok(şarj aleti verilecek), hatasız, sorunsuz. Garantisi bitmiş.
2. iPhone SE: %84 pil yüzdesi, kutu fatura mevcut. Çalışmayan aksamı yok fakat. Home tuşunun üstünde hafif bir kılcal çizik var dedi Touch ID de veya basmama gibi bir durum yok denildi. 2 ay daha garantisi var.
Aslında 2. telefon daha mantıklı olarak geliyor fakat acaba ileride sorun teşkil eder mi?

Eki Görüntüle 1598147

2 side değil, bataryaları kullanılmaz hale gelmişler.

Batarya konusunda eğer pil döngüsü aşırı ilerlemişse 500'e gelmeden ücretsiz değişim yapabilirim diye düşünüyorum 2.sinde
Garantisi bitmiş olan %80'de olduğu için değiştirilebilir ama dediğim gibi garantisi bittiği için ücret çıkar. Garantisi olan da %84'de olduğu için değiştirmezler.

Batarya konusunda eğer pil döngüsü aşırı ilerlemişse 500'e gelmeden ücretsiz değişim yapabilirim diye düşünüyorum 2.sinde
Ben bu kadar büyük meblağ ödeyip tamir yoluna gitmek istemezdim ayrıca ne kadar orjinal servis olsa da cihazın açılması pek önerilen bir durum değil

Garantisi bitmiş olan %80'de olduğu için değiştirilebilir ama dediğim gibi garantisi bittiği için ücret çıkar. Garantisi olan da %84'de olduğu için değiştirmezler.
500 sarj döngüsünü geçen İphone cihazların pili garanti kapsamında değişemez isterse servis yazsın.

Garantisi bitmiş olan %80'de olduğu için değiştirilebilir ama dediğim gibi garantisi bittiği için ücret çıkar. Garantisi olan da %84'te olduğu için değiştirmezler.

Hocam şunu demek istemiştim aslında %80 olanın zaten garantisi dolmuş yani onu Apple servisine götürürsem ücret isteyecekler. Ama %84'te 2 ay garanti olduğu için ben onu 1 ayda 79 civarına düşürürüm gibi geliyor.

Ben bu kadar büyük meblağ ödeyip tamir yoluna gitmek istemezdim ayrıca ne kadar orijinal servis olsa da cihazın açılması pek önerilen bir durum değil.

Hocam aslında piyasaya baktığımda gayet uygun geldi şu anki benim ilimdeki piyasası 7.5 8 civarı biri 7 bin biri 6.900(bu garantili olan)
Apple'ın yetkili servisinde değiştirildiğine dair belge alırsam herhangi bir sorun olmaz diye düşünüyorum. Ayrıca satmak gibi bir niyetimde olmayacağı için pek sıkıntı etmem tahminimce.

Merhaba,

Eki Görüntüle 1598147

İllaki birini alacaksan batarya sağlığı 84 olanı almanı tavsiye ederim.

Merhaba,

Eki Görüntüle 1598147
Fiyatlar nedir ?

Yeni konular

Geri
Yukarı