Hangi ırktan olmak isterdiniz?

Hangi ırk/milletten olmak isterdiniz?

• Oy verenlerin toplamı
    609
Hocam burası benim ülkem ben genelleme yaparım arapları ülkemde istemiyorum. Para akışı umrumda değil. Hükümet başka yerden para akışı sağlasın. Ben vatandaşım.
Hükümet afedersin istediğin yere göre değil potansiyel gördüğü yerden para akışı sağlar. Sen Arap görmek istemiyorsun diye de Arapların getirdiği milyon dolarlardan vazgeçemez.

Madem Arap istemiyorsun onların getirdiği $'ları da sen karşıla da biz de getirtmeyelim Arapları. Ha paran yok mu o kadar. O zaman o adamların bizim ülkenin gelişmesi için paşa paşa gelmesi gerekiyor ve boşuna da milliyetçilik kasmayın burada. İstediğin gibi genelleyemezsin. Parası olup adam gibi olan var olmayan var.

Almanlar da seni tembel, pis, mülteci olarak genelliyor ama detaya indiğinde içinde hiç öyle olmayan faydalı insanlar da var. Sen öyle üstün bir ırk değilsin veya Türkiye'de doğduğun için üstün birisi değilsin. Kimseyi de ırkına göre yargılayamazsın.

İyisi olan var kötüsü olan var, hayvan gibi para akıtan var, hırsızı var. Türkiye'de de var aynısı bu saydıklarımın.

Hükümet affedersin istediğin yere göre değil potansiyel gördüğü yerden para akışı sağlar. Sen Arap görmek istemiyorsun diye de arapların getirdiği milyon dolarlardan vazgeçemez.

Madem Arap istemiyorsun onların getirdiği $'ları da sen karşıla da biz de getirtmeyelim arapları. Ha paran yok mu o kadar. O zaman o adamların bizim ülkenin gelişmesi için paşa paşa gelmesi gerekiyor ve boşuna da milliyetçilik kasmayın burada. İstediğin gibi genelleyemezsin. Parası olup adam gibi olan var olmayan var.

Almanlar da seni tembel, pis, mülteci olarak genelliyor ama detaya indiğinde içinde hiç öyle olmayan faydalı insanlar da var. Sen öyle üstün bir ırk değilsin veya Türkiye'de doğduğun için üstün birisi değilsin. Kimseyi de ırkına göre yargılayamazsın.

İyisi olan var kötüsü olan var, hayvan gibi para akıtan var, hırsızı var. Türkiye'de de var aynısı bu saydıklarımın.

Kardeşim demek istediğim şey hükümet arapların para akışına kaldıysa biz kalkıp gidelim o zaman. İyi olanlar pasaport ile girebilirler ülkeye umrumda değil mülteci olarak giremezler.

Tamam iyi güzel. Doğru o dediğin de bir de iyileri yok mu onu diyorum. Ben bir sürü turist Arap görüyorum ne görse alıyor çatur çutur para akıyor. Adamlar tamam belki cahil ama paraları var sonuçta ve sana yatırım yapan sayılı ırklardan birisi.

Tamam bu Arap kralları falan böyle çok iğrenç insanlar ama genelleme yapmamak lazım.

Milli sınırlar içinde Vatan bir bütündür bölünemez. Şu sözün üstüne bir düşün.

Hükümet afedersin istediğin yere göre değil potansiyel gördüğü yerden para akışı sağlar. Sen Arap görmek istemiyorsun diye de Arapların getirdiği milyon dolarlardan vazgeçemez.

Madem Arap istemiyorsun onların getirdiği $'ları da sen karşıla da biz de getirtmeyelim Arapları. Ha paran yok mu o kadar. O zaman o adamların bizim ülkenin gelişmesi için paşa paşa gelmesi gerekiyor ve boşuna da milliyetçilik kasmayın burada. İstediğin gibi genelleyemezsin. Parası olup adam gibi olan var olmayan var.

Niye bize parayı Teknoloji, Bilim, Sanat ve Eğitim getirmiyor da Araplar getiriyor? Bunu hiç düşündünüz mü? Ülkenin son yıllarda ne durum da olduğunu Azerbaycan bile bizden daha iyi durumda.

Kardeşim demek istediğim şey hükümet arapların para akışına kaldıysa biz kalkıp gidelim o zaman. İyi olanlar pasaport ile girebilirler ülkeye umrumda değil mülteci olarak giremezler.
Az önce hiçbiri giremez diyordun. Ben mülteciler girsin demedim zaten. Parası olan Arapı da kötülüyorsunuz ben ona dedim. Hatta sen de dedin ki hiçbir Arap giremez.

Fikrini değiştirdin bak.
Niye bize parayı Teknoloji, Bilim, Sanat ve Eğitim getirmiyor da Araplar getiriyor? Bunu hiç düşündünüz mü? Ülkenin son yıllarda ne durum da olduğunu Azerbaycan bile bizden daha iyi durumda.
Turist yerlerini gezersen ülkenin turizm gelirlerinin çoğunu Araplar getiriyor. Kim eğitim dedi de lafı çeldiriyorsun. Yazdığım mesajları okursan neredeyse hepsi turizm gelirlerine atıf yapıyor. Eğitim, bilim, teknoloji bunların hiçbirini yazmadım.

Sadece Arapların turizm açısından faydalı olduğu ve zengin Arapların çok para getirdiğini söyledim.

Ben dışarıda da görüyorum para harcayan turist Arapı bile kötülüyorlar.

Az önce hiçbiri giremez diyordun. Ben mülteciler girsin demedim zaten. Parası olan Arap'ı da kötülüyorsunuz ben ona dedim. Hatta sen de dedin ki hiçbir Arap giremez.

Fikrini değiştirdin bak.

Fikrim bu değildi ki benim ben hiçbir Arap giremez dedim Suriye ve afganları kastettim şu anki durumu. Gelen olacaksa pasaport ile ükeye alınırsa girebilir. Dediğim sözü de araştır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Az önce hiçbiri giremez diyordun. Ben mülteciler girsin demedim zaten. Parası olan Arapı da kötülüyorsunuz ben ona dedim. Hatta sen de dedin ki hiçbir Arap giremez.

Fikrini değiştirdin bak.

Turist yerlerini gezersen ülkenin turizm gelirlerinin çoğunu Araplar getiriyor. Kim eğitim dedi de lafı çeldiriyorsun. Yazdığım mesajları okursan neredeyse hepsi turizm gelirlerine atıf yapıyor. Eğitim, bilim, teknoloji bunların hiçbirini yazmadım.

Sadece Arapların turizm açısından faydalı olduğu ve zengin Arapların çok para getirdiğini söyledim.

Ben dışarıda da görüyorum para harcayan turist Arapı bile kötülüyorlar.
Ben şundan söz ettim, Arap Turistlere muhtaç olmamalıyız onlar geliyorlarsa gelsinler ama muhtaç olmamalıyız. Teknoloji ve bilim yönünden gelişip bağımsız bir ülke olmalıyız dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı