Hangi ırktan olmak isterdiniz?

Hangi ırk/milletten olmak isterdiniz?

• Oy verenlerin toplamı
    610
Amerikalı olmak isterdim. İngiliz seciyorum o yüzden. Her şey serbest. Bana ne Müslümanlık'tan abi? 2. seçenek Çinli olmak isterdim. Orada da neredeyse her şey serbest :D ama bir yandan gurur duyuyorum Türk olduğumdan. 3. seceneğim de Türk olurdu muhtemelen.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşte bunu demeyeceksin, dememen lazım.

Eki Görüntüle 1120581
Azınlığı cımbızlayarak haklılık elde edilemez. O bahsettiğin insanlar yüksek ihtimalle o bölgenin Türkmenlerinden. Peygamber soyundan gelen Şerif Hüseyin'in binlerce Arab'ı isyan etmeye çağırmasını görmezden geliyorsun.

Azınlığı cımbızlayarak haklılık elde edilemez. O bahsettiğin insanlar yüksek ihtimalle o bölgenin Türkmenlerinden. Peygamber soyundan gelen Şerif Hüseyin'in binlerce Arab'ı isyan etmeye çağırmasını görmezden geliyorsun.

Suç şahsidir, bir kavme, bir millete, bir ırka bağlanamaz. Suçu kim işlediyse cezasını o çeker.

Suç şahsidir, bir kavme, bir millete, bir ırka bağlanamaz. Suçu kim işlediyse cezasını o çeker.
Tamam da Arapların büyük çoğunluğu bize isyan etti. Mesela eğer suç oranları incelenecekse ve suçların %90'ını Afganlar işliyorsa ben orada insan suç işliyor demem, Afgan suç işliyor derim Afganların hepsini atarım.

O dönemin arapları isyan etti. Onların yaptığı hatayı, torunlarına bağlamayız diye düşünüyorum, haksız mıyım?
Hala isyan ediyorlar. İŞİD, El-Kaide, Taliban. Şu an ülkemizdeki Türk diye baktığımız Arap etnik kökenli insanlar direkt Cumhuriyete kast etmeye çalışıyor. Davranışlar, deneyim, nesilden nesile aktarılır.

Geri
Yukarı