Hangi kalemi kullanıyorsunuz?

Tahmin edeyim yere düşürdünüz, ucu yamuldu ve uç kırmaya başladı. Kalemi söküp arkadan öne doğru tam/biraz fazla gelen bir iğne sokun. 2 ay kenarda yattıktan sonra bunu duydum ve yaptığımda işe yaramıştı.
Rahmetliyi düzeltemedim, bozuldu. Tekrar almak istedim ama fiyatlar uçmuş gitmiş.
Hocam benim metudu denediniz mi.
Hassas davranırsanız düzeliyor penseyle şu ana kadar 4 defa yamulttum, Allah kaleme sabır versin.

1615388473355.png

Bu var ama basma kısmı ve kalem ucu pembe olanından. Modlu yani.

Hocam benim metodu denediniz mi.
Hassas davranırsanız düzeliyor penseyle şu ana kadar 4 defa yamulttum, Allah kaleme sabır versin.
Kalemin ucunda sanırsam çok fazla uç sıkışmış, iğneyle denedim ama 0.5 uca girmiyor. Uç değişimden sonra olur muhtemelen. Söküp söküp atmıştım bende. Pek nazik olamadım.

Mekanizması tam bir çöp bu kalemin. Rapid Pro alan bir arkadaşım 2 hafta sonra mekanizmayı eline aldı. Bu kadar pahalı bir kalemde adi, kötü bir mekanizma kullanmışlar düşünün. Bunun mekanizmasını Scrikss Simo diye bir kalemin mekanizması ile değiştirince fıstık gibi oluyor. Japon mekanizması olduğu için taş gibi bir kalem Scrikss Simo. Rapid Pro ile de uyumlu mekanizması.

Geri
Yukarı