Hangi konsollar hala alınabilir?

Yavuzthegreat

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba.

Yurt dışında yaşıyorum genellikle iş ve okuldan vakit olmuyor o yüzden yeni bir konsol almak istemedim. Biraz araştırdığımda 75-125 euro arasında PS4, Xbox One ve 125-175 euro arasında da PS4 Pro, Xbox Series S konsollarını ikinci elde bulmak mümkün. Fakat hala alınır mı? Alınırsa hangi konsol günümüzde yeterli olur bilemedim. Ayrıyeten, oyunlara para vermek istemediğim için aylık abonelik üzerinden oynamayı düşünüyorum Game Pass tarzı. PlayStation'ın böyle bir hizmeti var mı bilmiyorum. Düşüncelerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Son düzenleme:
Merhaba.

Yurt dışında yaşıyorum genellikle iş ve okuldan vakit olmuyor o yüzden yeni bir konsol almak istemedim. Biraz araştırdığımda 75-125 euro arasında PS4, Xbox One ve 125-175 euro arasında da PS4 Pro, Xbox Series S konsollarını ikinci elde bulmak mümkün. Fakat hala alınır mı? Alınırsa hangi konsol günümüzde yeterli olur bilemedim. Ayrıyeten, oyunlara para vermek istemediğim için aylık abonelik üzerinden oynamayı düşünüyorum Game Pass tarzı. PlayStation'ın böyle bir hizmeti var mı bilmiyorum. Düşüncelerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

PS+ var, yurt dışı fiyatını bilmem ama TR de aylık 305TL'ye kullanıyorum ve içinde çok sağlam oyunlar var ek olarak yıllık 240TL'ye de EA Play aldım yanına çok güzel oldu. Özel oyunları oynayacaksaniz PS4 Pro alın yoksa Series S daha mantıklı ama o konsolda oynadığın oyunları zaten PC'den de oynayabiliyorsun o can sıkıcı.

PS+ var, yurt dışı fiyatını bilmem ama TR de aylık 305TL'ye kullanıyorum ve içinde çok sağlam oyunlar var ek olarak yıllık 240TL'ye de EA Play aldım yanına çok güzel oldu. Özel oyunları oynayacaksaniz PS4 Pro alın yoksa Series S daha mantıklı ama o konsolda oynadığın oyunları zaten PC'den de oynayabiliyorsun o can sıkıcı.

Şu an baktım ve oyun çeşitliliği çok hoşuma gitti. Sanırım PS'dan yana kullanacağım tercihimi, herkese çok teşekkür ederim.

Merhaba.

PS4, Xbox One S, PS4 Pro 8. Nesil konsolları iken Xbox Series S 9. nesil yani bu neslin konsoludur. Eğer bu nesilde çıkacak oyunlara ilginiz varsa bu oyunlar Series S'e gelecek fakat diğer saydıklarınıza gelmeyecek. Hangisinin uygun olduğuna sizin karar vermeniz gerekir Xbox ve PS gerçekten çok farklı dünyalar. Abonelik olarak PS tarafında PS Plus var. Genel olarak Xbox Gamepass ile pazarladığından PS Plus adı pek geçmiyor ve insanlar "Xbox'da Gamepass var, PS'de ne var?" Gibi cümleler kurabiliyor. İki aboneliğin de içeriğine bakın. 1. parti oyun anlamında PS tarafı açık ara önde ve bu oyunları oynamak isterseniz çoğu PS Plus'da var. Dediklerime göre muhtemelen birçok Türk insanı gibi size de PS mantıklı gelecektir fakat güncellik işini de düşünün derim eğer GTA 6, The Witcher 4 gibi yeni çıkacak 3. parti oyunları PS tarafında saydığım kritlere tercih ederim derseniz Series S'de düşünebilirsiniz. Aksi takdirde hem güncel hem de PS özel oyunları olmalı derseniz tek seçeneğiniz para biriktirip ikinci el PS5 almak olacaktır, en olmadı PS4 Pro kullanıp 1-2 seneye PS5 geçersiniz. Eğer PS5 Lite çıksaydı bugün Series S'in esamesi bile okunmazdı.

PS4, Xbox One S, PS4 Pro 8. nesil konsolları iken Xbox Series S 9. nesil yani bu neslin konsoludur. Eğer bu nesilde çıkacak oyunlara ilginiz varsa bu oyunlar Series S'e gelecek fakat diğer saydıklarınıza gelmeyecek. Hangisinin uygun olduğuna sizin karar vermeniz gerekir Xbox ve PS gerçekten çok farklı dünyalar. Abonelik olarak PS tarafında PS Plus var. Genel olarak Xbox Game Pass ile pazarladığından PS Plus adı pek geçmiyor ve insanlar "Xbox'da Game Pass var, PS'de ne var?" gibi cümleler kurabiliyor. İki aboneliğin de içeriğine bakın. 1. parti oyun anlamında PS tarafı açık ara önde ve bu oyunları oynamak isterseniz çoğu PS Plus'da var. Dediklerime göre muhtemelen birçok Türk insanı gibi size de PS mantıklı gelecektir fakat güncellik işini de düşünün derim eğer GTA 6, The Witcher 4 gibi yeni çıkacak 3. parti oyunları PS tarafında saydığım kritlere tercih ederim derseniz Series S'de düşünebilirsiniz. Aksi takdirde hem güncel hem de PS özel oyunları olmalı derseniz tek seçeneğiniz para biriktirip ikinci el PS5 almak olacaktır, en olmadı PS4 Pro kullanıp 1-2 seneye PS5 geçersiniz. Eğer PS5 Lite çıksaydı bugün Series S'in esamesi bile okunmazdı.

Hocam peki böyle bir konsol nasıldır? Televizyonum çok iyi değil yanında monitör olduğu için hoşuma gitti ancak PS4 çok mu eski kalır? Amacım exclusive oyunları oynamak, stres atmak. Daha ilerisi için belki PS5 düşünürüm ama şu an God of War, Uncharted tarzı oyunları keşfetmek istiyorum sadece.

Hocam peki böyle bir konsol nasıldır? Televizyonum çok iyi değil yanında monitör olduğu için hoşuma gitti ancak PS4 çok mu eski kalır? Amacım exclusive oyunları oynamak, stres atmak. Daha ilerisi için belki PS5 düşünürüm ama şu an God of War, Uncharted tarzı oyunları keşfetmek istiyorum sadece.

Ben fat kasa kullanıyorum ve dediğiniz oyunlar için gayet yetiyor ama o paraya PS4 Pro almak daha mantıklı.

Amacınız az oynayıp çok çok kaliteli oyunlar ile stres atmak ise eski nesil de olsa PS4 Pro tercih etmelisiniz bu oyunlar Xbox tarafında yok. Bütçeniz Slim ile Pro arasında fiyat farkı az ise Pro alabilirsiniz fakat Pro ile Slim arasında "Pro" denecek kadar da bir fark yok. En düzgün optimize edilen Sony oyunları bile 1440-1800p çalışıyor 3. parti AAA oyunlar 1200-1440p değerlerinde ve hepsi 30 Fps. 60 Fps olan oyun sayısı da bir hayli az. PS4 Slim 1080p oynatıyor. Dediğim gibi bir süre PS4 Slim/Pro kullanırsınız GTA 6'da çıkmaya yakın PS5 geçersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı