Hangi Linux dağıtımı kullanmalı?

Jake Dunn

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar,

Linuxa geçmek istiyorum çok bir bilgim yok bazı temel komutları vs biliyorum araştırdım tam anlamadım. Hem bazı oyunları oynayıp yeri geldiği zaman toolları kullanmak istiyorum nasıl bir sistemi önerirsiniz? İçten içe Kali Linux kullanmak istiyorum fakat dediklerine göre olanakları azmış. Dediğim gibi oyun oynamak ve toolları kullanmak istiyorum.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal kullanım için Manjaro Linux XFCE veya KDE Plasma.

Windows'a benzemeyen ve farkli hissetiren iki adet dagitim onereyim.

elementaryOS; hafif, guvenilir ve performansli. Ustelik gizlilige onem veriyor. Klavye kisayollari cok gelismistir. Tool kullaniminda sana yardimci olurlar.

Deepin OS; gorsel solen ustune gorsel solen. Ayrica kullanimi asiri kolaydir.

Arkadaşlar selamlar,

Linuxa geçmek istiyorum çok bir bilgim yok bazı temel komutları vs biliyorum araştırdım tam anlamadım. Hem bazı oyunları oynayıp yeri geldiği zaman toolları kullanmak istiyorum nasıl bir sistemi önerirsiniz? İçten içe Kali Linux kullanmak istiyorum fakat dediklerine göre olanakları azmış. Dediğim gibi oyun oynamak ve toolları kullanmak istiyorum.

Teşekkürler.
Yeni olduğunuz göz önüne alırsak Linux Mint XFCE veya Cinnamon öneririm.

Bir kac dagitim disinda, GNU/Linux'un aman aman bir kullanim zorlugu yoktur kanki.

Takildigin konular icin yeni konular acmayi ihmal etme. Bilgimiz, ilmimiz yettigince yardimci oluruz sana.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı