Hangi Linux Dağıtımına Geçilmeli?

Windows'ta mavi ekran hatalarıyla uğraşırken Linux'ta keyfini sürebilirsin.
Windows’ta genelde Mavi ekran hatası donanım arızalarında oluyor. Ben de mesela macOS taraftarıyım ancak Windows 10 son güncellemeleriyle aşırı stabil bir işletim sistemi oldu.

Fedora kullanıyorum tavsiye edebilirim.Stabilite konusuna gelince aynı matematiksel simülasyonu windows 10 üzerinde çalıştırınca %13-17 arasında gidip gelen işlemci fedora üzerinde %12 de sabit kalıyor ancak arayüz geçişleri vs. gibi konularda windows daha üstün deneyimlediğim kadarıyla.

Unutma sakin, linux iso yazdirirken Windows 10 iso yazdirin.

Windows'a donmek istediginizde cok zorlanacaksiniz. Rufus indirip yazdirayim derseniz olmaz. Cok ugrasmak zorunda kalacaksiniz. Ben cok zorlandim. Sizde yedekde bir yerde dursun win10 format usb/cd si. Lazim olabilir.
Haklısın biraz zor oluyor. Ama kimse Linux kolay demedi. Öğrenmek istiyorsan acı çeke çeke öğreneceksin. Ayrıca WoeUSB ile sıkıntısız Win10 Usb'si oluşturuluyor.

Kali linux kullaniyorumdum sorunu oldugu zaman çözmek için çabaliyorum gelişime çok faydali ek olarak LPİC kaynaklarina bakin bide kim korkar linux'tan diye bi pdf var onlari okuyun boş zamaninizda gayet güzel oluyor sorun yaşarsan bu konudan bana ulaş yardimci olurum bilgimin yettigi kadari ile bilgim yetersiz kalirsada onuda araştirir çözeriz ;)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı