Hangi Linux Dağıtımından Başlanmalı ?

El
Mr. Robot'tan etkilendiysen Elliot'un işletim sistemi Kali Linux'u kurmalısın. İşin şakası bir yana başlangıç olarak Ubuntu'yu kurabilirsin çünkü diğer Linux dağıtımlarına göre internette kaynak bulmak daha kolay.
liot'u bilmem de bir türlü USB ile boot edemedim Kali Linux 2.0'ı .

Arch yüklemeye çalıştım onda da sorun çıkardı.
Win32 Disk imager ile denedim UUI ile denedim Uneboothin ile denedim olmadı bir türlü BIOS ekranında Kali Linux USB Boot göremedim. İnternette de bulamadım. Nasıl kuracağım. DVD olsa laptopta DVD yerine de ikinci ekran kartı takılı duruyor. DVD'ye yazıp ta göremiyorum.

El

liot'u bilmem de bir türlü USB ile boot edemedim Kali Linux 2.0'ı .

Arch yüklemeye çalıştım onda da sorun çıkardı.
Win32 Disk imager ile denedim UUI ile denedim Uneboothin ile denedim olmadı bir türlü BIOS ekranında Kali Linux USB Boot göremedim. İnternette de bulamadım. Nasıl kuracağım. DVD olsa laptopta DVD yerine de ikinci ekran kartı takılı duruyor. DVD'ye yazıp ta göremiyorum.
Dostum uzun zaman önce kurmuştum netbook için performanslı bir linux yapısı ararken(en son lubuntuda kaldım). Unebootin ile usbye yazarak yapmıştım sanırım tam olarak hatırlamıyorum kusura bakma.

Kurulum yapmadan önceki sisteminiz UEFI miydi? UEFI kurulum yapmaya mı çalışıyorsunuz? Ayrıca Rufus programını kullanmayı denediniz mi?

Hiç linux mint,ubuntuya girme.Ubuntu senin kişisel gizliliğine önem vermez.Türkçe archkur isosunu indir yoksa normal arch linux'u kuramazsın zor gelir.

@liber8 Linux dağıtımlarına bir yerden başlamak isteyenlere Arch öneren bir kişi ilk defa görüyorum. Sen ne dediğinin farkında mısın?
Bence sende bir yeniden giriş yapmalısın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı