Başlangıç için Linux Dağıtım önerisi

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, diskimden yaklaşık 40 GB bir alanı ayırıp Linux kurmak istiyorum. Hiç Linux kullanmadım. Başlangıç olarak ne önerirsiniz?

Başlangıç için Manjaro, Mint ve Ubuntu iyidir. Şuan Ubuntu'dan Arch'a geçmeyi düşünüyorum, sanırım o biraz daha ileri seviyeymiş.

Başlangıç için Manjaro, Mint ve Ubuntu iyidir. Şu an Ubuntu'dan Arch'a geçmeyi düşünüyorum, sanırım o biraz daha ileri seviyeymiş.

Peki kurulumda Windows kurar gibi Rufus ile yazdırıp sonra BIOS ekranından Bolt edeceğiz değil mi?
Ayrıca Linux mont için detaylı rehber/video öneriniz var mıdır?

Merhaba arkadaşlar, diskimden yaklaşık 40 GB bir alanı ayırıp Linux kurmak istiyorum. Hiç Linux kullanmadım. Başlangıç olarak ne önerirsiniz?
Linux Mint, Manjaro, Fedora, Pop!_OS, ZorinOS.
Peki kurulumda Windows kurar gibi Rufus ile yazdırıp sonra BIOS ekranından Bolt edeceğiz değil mi?
Ayrıca Linux mont için detaylı rehber/video öneriniz var mıdır?
Evet aynı şekilde yapacaksınız. Video'ya gerek yok, kurulum talimatlarını izlemeniz yeterli olacak.

Yok hocam kurulum için değil terminal kodları için.
Terminal kodları kullanılarak/araştırılarak öğrenilir hocam.
Bir sorun ile karşılaştığınızda Wiki'lere göz atın ve belirtilen komutların ne işe yaradıklarını anlamaya çalışın.
Onun dışında YouTube'daki basit videolardan temel şeyleri öğrenebilirsiniz ama araştırarak öğrenmek en sağlklısı.

Terminal kodları kullanılarak/araştırılarak öğrenilir hocam.
Bir sorun ile karşılaştığınızda Wiki'lere göz atın ve belirtilen komutların ne işe yaradıklarını anlamaya çalışın.
Onun dışında YouTube'daki basit videolardan temel şeyleri öğrenebilirsiniz ama araştırarak öğrenmek en sağlklısı.

Tamamdır hocam. Kardeşimi bilgisayarın başından kaldırabilirsem kurmaya başlayacağım bi sorun olursa yazarım konuya cevap veren herkese teşekkürler.

Geri
Yukarı