Hangi Linux dağıtımını kullanmalıyım?

Sami SÖKER

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle iyi günler, siber güvenlik kurslarına sahibim ve Kali Linux üzerinden işlem yapıyorlar. Ben de bu sebeple Kali Linux kurdum fakat sorun yaşıyorum. Sanal makineye kurduğumda hiçbir sorun yoktu ama Dual boot yapınca hatalarla karşı karşıya kaldım ve forumlarda Kali Linux kurduğum için aşırı gereksiz linç yedim. Ayrıca soruna da çözüm bulamadım eğer sorunu soracak olursanız buradan ulaşabilirsiniz. Hangi Linux dağıtımını kullanmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Amacın siber güvenlik ise aynı yoldayız arkadaşım.
Linç yeme kısmını boş koy hiçbir önemi yok yoluna bak sen.

Sorunun çözümümü bilemem ama, Sanal makineda kullanmaya devam edebilirsin, Ve ya istersen Parrot OS kullanabilirsin.

Siber güvenlik için BlackArch linux bakabilirsiniz. Ayrıca Parrot OS'ta olabilir.

Kali'yi anamakinede kullanırsanız doğal olarak linç yersiniz. Kali bare metal dağıtımı değildir, sanallaştırarak kullanım Kali için en verimlisidir.

Sanallaştırma yapabileceğiniz herhangi bir dağıtım kurabilirsiniz. Şu ana kadar sanallaştırma desteklemeyen güncel bir dağıtım görmedim. :)

Ben Artix öneriyorum. Arch'ın systemd adlı rezaletten ayrılmış bir sürümü. Güncellemeler çok sık sunuluyor, siber güvenlik ile uğraşıyorsunuz, blackarch reposuyla pentesting toollarına da sahip olabilirsiniz. Esnek bir dağıtım olduğunu düşünüyorum, size uyar gibi.

Geri
Yukarı