Hangi Linux dağıtımını seçmeli?

Hocam denedim ama kasıyor.
Hocam Ubuntu zaten genel olarak sıkıntılı. O yüzden Fedora kursanız daha iyi olur.
Ama hafif bir dağıtım istiyorsanız Elementary öneririm. O Ubuntu tabanlı. Tutoriallarda sıkıtnı çekmezsiniz ElementaryOS ile.
Elementary çok basit olduğu için önermem ama siz yine de Ubuntu istiyorsanız Elementary işinizi görür.

Tamam Ubuntu sürüm önerisi yapabilir misin?

4GB RAM
2 Çekirdek
Mint kurun öyleyse, kurulum flashınız yanınızda dursun ama boot-repair lazım olabilir update sonrası.

İlk Linux tecrübesini Arch kurarak yaşayan biri var bildiğim. Benim denediğim 4. dağıtımdı Arch, korkulacak bir şey yok bayağı basit.
Kardeşim Arch korkulacak bir şey değil hatta EndeavourOS ve Manjaro çok kolay, Mint kadar kolay. Mint, EndeavourOS, Manjaro hepsini kurabilirsin. Ben Xfce masaüstünü tercih ediyorum, hem daha az sistem kaynağı istiyor, hem de çok kolay özelleştirmesi.

Sanal makineye kurduğu için flashla olmaz hocam.
Normal bilgisayara kurarsa diye dedim, neyse.
Kardeşim Arch korkulacak bir şey değil hatta EndeavourOS ve Manjaro çok kolay, Mint kadar kolay. Mint, EndeavourOS, Manjaro hepsini kurabilirsin. Ben Xfce masaüstünü tercih ediyorum, hem daha az sistem kaynağı istiyor, hem de çok kolay özelleştirmesi.
Manjaro sıkıntılı genel olarak, Endavour'da da ben zırt pırt sorun yaşadığım için önermeyi sevmiyorum. Arco, Archcraft, Artix ve Arch iyidir. Şuan Cachy kullanıyorum bu distro da bayağı iyi, Arch tabanlı olarak önerebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı