Hangi Linux dağıtımını kullanılmalı?

Nysentiera

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Artık Linux'e geçiyorum önceden Linux kullandım alışmam uzun sürmez. Sorum şu olacak, hangi Linux'u kullanmalıyım? Steam kullanıyorum araba oyunları oynuyorum ve Valorant oynuyorum arada. Onun dışında Visual Studio alternatifi bulabilir miyim Linux için? Çünkü işim düştüğü zaman kod yazmam gerekiyor.

Sistemim:

• 8 GB RAM(16 GB yapacağım)
  • HD 7850.
  • i3 7100 3.90 GHz.

Arkadaşlar merhaba. Artık Linux'e geçiyorum önceden Linux kullandım alışmam uzun sürmez. Sorum şu olacak, hangi Linux'u kullanmalıyım? Steam kullanıyorum araba oyunları oynuyorum ve Valorant oynuyorum arada. Onun dışında Visual Studio alternatifi bulabilir miyim Linux için? Çünkü işim düştüğü zaman kod yazmam gerekiyor.

Sistemim:

• 8 GB RAM(16 GB yapacağım)
  • HD 7850.
  • i3 7100 3.90 GHz.

Manjaro veya elemantary OS öneririm @user.cs hocam yardım edebilir size.

Valorant, Vanguard yüzünden oynanmıyor. Onun haricinde Visual Studio'dan kastettiğiniz VS Code ise çoğu dağıtım üzerinde çalışıyor. Steam zaten çalışıyor fakat Windows destekli oyunların hepsi Proton ile mükemmele yakın seviyede oynanmıyor. Oynadığınız oyunların oynanabilirlik seviyelerine ProtonDB üzerinden bakmanız lazım.

EndeavourOS bakabilirsiniz.

Valorant, Vanguard yüzünden oynanmıyor. Onun haricinde Visual Studio'dan kastettiğiniz VS Code ise çoğu dağıtım üzerinde çalışıyor. Steam zaten çalışıyor fakat Windows destekli oyunların hepsi proton ile mükemmele yakın seviyede oynanmıyor. Oynadığınız oyunların oynanabilirlik seviyelerine protondb üzerinden bakmanız lazım.

EndeavourOS bakabilirsiniz.

Peki nereden indirebilirim? Açıkçası internette bir sürü kaynak olduğu için hangisinin güvenli olduğunu bilmiyorum.

Geri
Yukarı