Hangi MacBook'u almalıyım?

Oxeon

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Şu an bir Gaming laptopum var lakin ders esnasında da kullanmam gerektiği ve şu anki laptobumun Max 1.5 saat giden şarjı ve jet fanlarıyla ders ortamında bana pek de fayda sağlamayacağına kanaat getirerek bir MacBook arayışına girdim. Açıkcası pek de MacBook Air almak istemiyorum, çok şık o ayrı mevzu. Pro'lar arasında karar veremiyorum, 1.4 GHz 4 çekirdekli 8. nesil Intel Core i5 işlemci ile 2.4 GHz dört çekirdekli 8. nesil Intel Core i5 işlemci arasında kayda değer bir performans farkı var mı? Aydınlatabilir misiniz acaba? Bir de 128 GB SSD çok mu yetersiz kalıyor günlük kullanımda?

Teşekkürler.

Thinkpad cihazlara bakabilirsin, aradığın şeylerden fazlasını barındırıyorlar.
Yorumunuz için teşekkürler ama MacBook dışında bir şey almayı düşünmüyorum şu anda.
Günlük kullanıma göre değişir, benim 240'lığın dolu kısmı 50GB'ı hiç geçmedi.
bu SSD, windows gibi değil dimi, ayrıyaten bir de D diski var benim bilgisayarımda, onu da göz önünde bulundurmalıyım sanırım

Yakın zamanda 1.4 Ghz 256 GB'lık versiyonu aldım. 2.4 ile arasında 3 tane fark var.
-2.4 Ghz versiyon çift fanlı ancak işlemcinin TDP değeri de iki katı.
-2.4 Ghz versiyonda 4 adet USB Type çıkışı var.
-2.4 Ghz versiyonda Subwoofer bulunuyor.

Yakın zamanda 1.4 Ghz 256 GB'lık versiyonu aldım. 2.4 ile arasında 3 tane fark var.
-2.4 Ghz versiyon çift fanlı ancak işlemcinin TDP değeri de iki katı.
-2.4 Ghz versiyonda 4 adet USB Type çıkışı var.
-2.4 Ghz versiyonda Subwoofer bulunuyor.

çift fanlı olması ses açısından bir sıkıntı yaratır mı sizce? Teşekkürler yorum için, güzel günlerde kullanırsınız inşallah.

çift fanlı olması ses açısından bir sıkıntı yaratır mı sizce? Teşekkürler yorum için, güzel günlerde kullanırsınız inşallah.
Teşekkür ederim. Biraz olabilir. Bu arada laptop fanlarını çalıştırmıyor 65 derece civarına kadar. Program ile manuel fan ayarı yapmakta mümkün.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı