Hangi marka RTX 2060 Super önerirsiniz?

emirimer

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Mimar
Geçtiğimiz ay sistemimi topladım (sistem özellikleri mesajın en altında). Geçici bir süre Quadro ekran kartım ile idare ettim ancak GPU render yapmam gerektiği için daha güçlü bir ekran kartına ihtiyacım var. Bütçem dahilinde (~ 3500TL) yaptığım araştırmaya göre iki RTX 2060 Super modeli arasında kaldım. Ancak hangisini almak doğru olur henüz karar veremedim. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Almayı düşündüğüm ekran kartları
MSI RTX2060 Super Gaming X vs EVGA RTX2060 Super XC Ultra

vs.jpg

İlk olarak MSI almayı planlıyordum ancak EVGA'nın kartı sanki daha iyi bir soğutma performansına sahipmiş gibi bir algı yarattı bende. Ancak MSI aldığımda sanıyorum 3 yıl garantili oluyor ancak EVGA'nın garanti konusu biraz belli değil gibi.

seçerken özellikle dikkat edeceğim noktalar
  • Kartın iyi bir soğutmaya sahip olması (uzun süren render işlemlerinde herhangi bir kapanma vs. sorun yaratmamak adına)
  • RGB ışığa sahip olması (saçma ama görüntüsü hoşuma gidiyor)
  • Kaliteli bileşenlere sahip olması.
sistem bileşenleri

Ryzen 7 2700X / MSI B450 Tomahawk Max / Corsair Vengeance RGB Pro 2x8GB 3000MHz / Corsair MP510 480GB / PNY Quadro 600 / Corsair Spec Delta RGB / Corsair VS550 80+ / ViewSonic 32" VX3276 - 2K​

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim tavsiyem MSI Gaming X tercih etmenizden yana. Göze daha hoş geliyor ayrıca MSI'ın shoutout gibi kampanyalarıyla hem Steam cüzdan kodları hem de çeşitli hediyeler kazanabiliyorsunuz, garanti de cabası.

Virüs sebebiyle insanımız gene fiyatları arttırdı. 2060 Ekran kartları 3800TL civarlarında dolaşıyor. Normal fiyatı 3000Tl ile 3200TL arasında değişen RTX 2060 ekran kartları arasından benim önerim MSI ve ASUS tarafında olurdu. Eğer belirttiğiniz iki kart arasından bir seçim yapmanız gerekiyorsa kesinlikle MSI almanız daha iyi olur.

Forum genelinde MSI öne çıktı ancak yabancı sitelerden kontrol ettiğimde EVGA için çok güzel şeyler yazılmış. Soğutma sistemi gaming x'e göre daha iyi değil mi? Yoksa Türkiye deki destek nedeniyle mi MSI öne çıkıyor?

Benim tavsiyem MSI Gaming X tercih etmenizden yana. Göze daha hoş geliyor ayrıca MSI'ın shoutout gibi kampanyalarıyla hem Steam cüzdan kodları hem de çeşitli hediyeler kazanabiliyorsunuz, garanti de cabası.

Açıkçası EVGA benim gözüme daha hoş geldi. Daha kaslı duruyor. Soğutma sistemi de daha iyi sonuç çıkaracak gibi hissediyorum.

Virüs sebebiyle insanımız gene fiyatları arttırdı. 2060 Ekran kartları 3800TL civarlarında dolaşıyor. Normal fiyatı 3000Tl ile 3200TL arasında değişen RTX 2060 ekran kartları arasından benim önerim MSI ve ASUS tarafında olurdu. Eğer belirttiğiniz iki kart arasından bir seçim yapmanız gerekiyorsa kesinlikle MSI almanız daha iyi olur.

Ne yazık ki fiyat konusunda çok haklısınız. Dolar kurunun da yukarı hareket etmesi ile iyice şişti fiyatlar. Asus tarafındaki tepe modellerde 4000TL ler söz konusu. Bu iki öneri varken 500TL daha vermek işime gelmiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı