Hangi meslek yapılabilir?

Eğer ben günde 12 saat çalışabilirim, cumartesi pazarım olmaz dersen bu tür mesleklere yönelebilirsin ama eğer ben yapamam diyorsan en basitinden meslek diploması işçi olmalısın, direkt KPSS'ye çalış zaten meslek diploman sayesinde çok yüksek bir puan almana gerek yok sabah 6 akşam 5 fabrikada rahat bir şekilde çalışırsın(Aslında bu tür konularda bu kadar konuşmamam lazım sadece bildiklerimi aktarıyorum)

Eğer ben günde 12 saat çalışabilirim, cumartesi pazarım olmaz dersen bu tür mesleklere yönelebilirsin ama eğer ben yapamam diyorsan en basitinden meslek diploması işçi olmalısın, direkt KPSS'ye çalış zaten meslek diploman sayesinde çok yüksek bir puan almana gerek yok sabah 6 akşam 5 fabrikada rahat bir şekilde çalışırsın(Aslında bu tür konularda bu kadar konuşmamam lazım sadece bildiklerimi aktarıyorum)
Çalışabilirim eğer severek yapacağım bir işse senin dediğin fabrikada iş olarak ne yapmam gerekiyor ki ?

Çalışabilirim eğer severek yapacağım bir işse senin dediğin fabrikada iş olarak ne yapmam gerekiyor ki ?
Bu konu hakkında çok bir şey diyemem fakat fabrikadan fabrikaya değişir uçak fabrikasına girersin uçakların bakımı ile ilgilenirsin , tornada parça yaparsın , frezede parça işlersin , vagon fabrikasına girersin kaynak atarsın, kalite kontrolde çalışırsın

Bu konu hakkında çok bir şey diyemem fakat fabrikadan fabrikaya değişir uçak fabrikasına girersin uçakların bakımı ile ilgilenirsin , tornada parça yaparsın , frezede parça işlersin , vagon fabrikasına girersin kaynak atarsın, kalite kontrolde çalışırsın
Anladım tornacılık mesleğini de tavsiye eden çok insan olmuştu.

Anladım tornacılık mesleğini de tavsiye eden çok insan olmuştu.

Aslında bende liseye gidiyorum bu tür konuştuğuma bakma sadece etraftan duyduklarım ve bana mantıklı gelen şeyleri söylüyorum bende meslek lisesinde okuyorum ve evet düz liseye göre zor ama hiç değilse YKS de adamakıllı bir puan yapamazsam BİM'in kapılarından kasiyer açıkları var mı diye gezinmicem

Aslında bende liseye gidiyorum bu tür konuştuğuma bakma sadece etraftan duyduklarım ve bana mantıklı gelen şeyleri söylüyorum bende meslek lisesinde okuyorum ve evet düz liseye göre zor ama hiç değilse YKS de adamakıllı bir puan yapamazsam BİM'in kapılarından kasiyer açıkları var mı diye gezinmicem
Bu devirde meslek öğrenmek şart hiçbir zamanımızın garantisi yok.

Merhaba arkadaşlar, ben 16 yaşında bir gencim ve okul okumak istemediğimi fark ettim ve bir meslek edinmek istiyorum. İlgilendiğim alanlar genelde teknoloji üzerine fakat babamın yapmamı istediği meslek oto klima tamiri. Yani bana çok garip geliyor sanayide çoğu işçi emeğini alamıyormuş gibi hissediyorum. Yapmamı tavsiye ettiğiniz bir meslek var mı, bu zamanda şu şu yapılır gibi? Not olarak üniversite okumak gibi bir hayalim yok.

Sanayide iş öğrenip yeterli parayı biriktirdikten sonra (dolar uçtu gitti biraz zor ama olsun) Amerika'da oto tamir dükkanı açarsan çok güzel paralar var. Yolun kenarına, şehrin biraz uzak kısmına falan yapabilirsin. Bizdeki gibi yapılan işe göre değil yapılan işe harcanan süreye göre ödeme alıyorlar. Saatlik 20-30 dolar. Günde 20 kişi gelse en az 400 dolar cepte. Yanındaki çalışanın saatlik 10 dolarını da verirsin 300 dolar cebine kalır. Parçaların ücretini zaten aracın sahibinden alıyorsun, masraf çıkmıyor. Buradan söylemesi kolay tabii gidip yaşamadan bilemem ama dışarıdan görünen bu şekilde.

Geri
Yukarı