Hangi modem kanalını seçmeliyim?

artifactr

Kilopat
Daha fazla  
Fotoğraflardan biri aynı odada dizüstü bilgisayarımla, diğeri de telefonumla çekildi. Telefonumda kırmızı olan benim internetin anlayamadıysanız. Sizce hangi kanalı seçmeliyim? Telefonumda neden yan odadaki modem 248 m yazıyor bir de bilen var mı?

indir.png

indir (2).jpg

@Erdemoguz Neden yorumuma beğenmeme attınız? Zaten Sürprizbozan'da belirttim sayılı olan kanalı kastettiğimi. Yanlış ise silecektim. Çok yüksek ihtimalle sizin dediğiniz yanlış, 3 kişi size katılmamış zaten. Ayrıca neye dayanarak Türk Telekom dediniz?

Türk Telekom'u seç bence.
Daha iyi olur. Çünkü en hızlısı.

Yanlış yazmamla dalga geçmek yerine yardım etmeyi deneseydiniz keşke. Neyse eğlenin.
Otomatik bırakmanız en mantıklısı. Modem kendine en hızlı kanalı seçiyor zaten. Zorla bir kanala bağlanmaya gerek yok.

umarım yanlış anlamamışımdır. Ben şu 1, 2, 3, 36 gibi sayılı olan kanaldan bahsediyorum.

Herkes değiştirilmesini öneriyordu kendi en hızlısını seçemiyor diyorlardı o yüzden sordum açıkçası ama boş kanal da yok gibi görünüyor.

Yanlış yazmamla dalga geçmek yerine yardım etmeyi deneseydiniz keşke. Neyse eğlenin.

Herkes değiştirilmesini öneriyordu kendi en hızlısını seçemiyor diyorlardı o yüzden sordum açıkçası ama boş kanal da yok gibi görünüyor.

Hocam bende eskiden o internet hızlandırma videosu yapanların dediği kanalı seçiyordum :D. Fakat sonra araştırdım ve modem en hızlı kanalı seçiyor, hatta örnek olarak ben farkı denedim ve ping olarak otomatikte çok daha düşük oluyor. Ayrıca hep aynı kanalda kaldığınızda bazen hız düşüyor. Yani otomatik en iyisi.

Hocam bende eskiden o internet hızlandırma videosu yapanların dediği kanalı seçiyordum :D. Fakat sonra araştırdım ve modem en hızlı kanalı seçiyor, hatta örnek olarak ben farkı denedim ve ping olarak otomatikte çok daha düşük oluyor. Ayrıca hep aynı kanalda kaldığınızda bazen hız düşüyor. Yani otomatik en iyisi.

Ya aslında hıza ihtiyacım yok ta bugün fibere geçtik yeni modem falan verdiler ama bu modem odamdan 2 diş daha az çekiyor bazen 1 diş bile çekiyor ki modem 10 m uzakta odamdan o yüzden belki kapsama kalitesini arttırım diye düşünmüştüm.
2 kez de kesildi Wi-Fi, sanırım hiç çekemediği için çünkü diğer cihazlarda vardı Wi-Fi çünkü onlar modeme yakındı.

Fibere geçtiyseniz verdikleri modemde hem 2.4GHz hem de 5GHz yayını vardır. Eğer Wi-Fi bölümünde bu kısımlar ayrı ayrı gözükmüyorsa modemin arayüzünden ayırın. Uzaklığınız arttıkça 2.4GHz'e geçersiniz, yakınlaşınca 5GHz bandına geçersiniz.

Fibere geçtiyseniz verdikleri modemde hem 2.4GHz hem de 5GHz yayını vardır. Eğer Wi-Fi bölümünde bu kısımlar ayrı ayrı gözükmüyorsa modemin arayüzünden ayırın. Uzaklığınız arttıkça 2.4GHz'e geçersiniz, yakınlaşınca 5GHz bandına geçersiniz.

Tam olarak o şekilde kullanıyorum zaten Dual band modem. Odamdan az çektiği için 2.4 GHz kullanıyorum.

Geri
Yukarı