Hangi müzik platformunu kullanıyorsunuz?

Hangi platform?

• Spotify

Oy: 102 77,3%
  • Apple Music

Oy: 10 7,6%
  • YouTube Music

Oy: 19 14,4%
  • Deezer

Oy: 1 0,8%

• Oy verenlerin toplamı
    132
Ülkemizden geri çekilmeden önce hep TIDAL kullanırdım, çünkü ses kalitesi olarak rakipsizdi, kayıpsız stüdyo kalitesinde ses sunuyordu kullanıcılarına. Artık YouTube Music kullanıyorum, hiç yoksa kalite olarak Spotify'dan iyidir çünkü. Spotify ses kalitesi olarak gördüğüm en kalitesiz müzik servisi.

YouTube Premium abonesi olmama rağmen müzik için Spotify kullanıyorum.

Sebepleri:
Çoğu kişi için yeterli ses kalitesi
Arayüz şıklığı
Çalma listelerimin burada olması
Aile üyeliğiyle çok ucuza gelmesi

YouTube Music'i sadece Spotify'da olmayan şarkıları dinlemek için açıyorum zira en geniş arşiv YT'de.

YouTube Music. Hem daha ucuz hemde daha kullanışlı. Çoğu şarkı Spotify'da olmuyor ama YouTube Music'de hepsi var.
Ucuzluğunu kaybetti artık hocam. 30 liraya ulaştı en pahalı platform konumunda şu an.

Şahsen eğer iPhone ve AirPods kullanıcısıysanız kesinlikle Apple Music kullanmalısınız diye düşünüyorum.
Masaüstü uygulaması halen daha gelmedi, 2023'de gelecekmiş.

Ben de kullanıyorum fakat bazen sapıtıyor. Şarkı sözleri kısmı özellikle. Senkron sorunu, yazım hatalarıyla dolu. Hatta bazı şarkıların söz kısımlarını hackleyip Instagram'ını yazanlar var.
Öyle bir durumla daha önce karşılaşmamıştım.

Spotify kullanıyorum. Arayüzü basit ve periyodik olarak oluşturduğu oynatma listeleri hoşuma gidiyor. Ses kalitesi yüksek ve üyelik ücreti de uygun olduğu için tercihimi Spotify'dan yana yaptım.

Yeni konular

Geri
Yukarı